1/3

GTA IV rehberi: Multiplayer el kitabı

Yusuf Tansu Büyüktalaş
Yusuf Tansu Büyüktalaş 3.06.2010 - 12:31
Liberty City'de macera bitmedi!
Özgürlük şehrinde, çoklu oyuncu modu için yapılabilecek birçok alternatif var. Peki bunları biliyor musunuz? Kâh arkadaşlarınızla rakip olarak, kâh co-op modunda görevler yaparak eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. İşte sizler için hazırladığımız Liberty City Multiplayer El Kitabı.

Oyun içi ipuçları:

Nasıl ateş edilir?

Çoklu oyuncu modunda, karşınızdaki arkadaşınız rakibiniz olabilir. Onları alt etmenin en kolay yolu ise “doğru ateş etmek”ten geçiyor. Elinizdeki silahın güçlü olduğuna bakmayın. Şayet karşınızdaki kişi nasıl ateş edileceğini biliyorsa, sizi kolaylıkla hastanenin morguna yollayabilir. Her oyunun mutltiplayer modunda olduğu gibi “tek atış” yöntemi çoğu kez size bir çıkış kapısı aralayacaktır.

GTA IV rehberi: Multiplayer el kitabı

Eğilmek hayat kurtarır

Eğer ateş ederken eğilmiyorsanız, çok büyük bir hata yapıyorsunuz. Ayakta adam vurmaya kalkarsanız, mermiler etrafa yayılacaktır. Daha isabetli ve hedefini bulan atışlar yapmak istiyorsanız, eğilerek deneyin. “Kill” sayınızın ne kadar hızlı artığını göreceksiniz.

Görünmez olmak

Oyun içinde rakiplerinizi ve sizi belli eden bir takım işaretler var. Bunlardan bir tanesi kafanızın üzerinde bulunan “blip” denilen şekil. Duvarların arkasına, kutuların yanına bilumum araçların hemen yanı başına siper alır konumda kendinizi korursanız bu işaret kayboluyor. Bu da sizi görünmez kılıyor. Asla aklınızdan çıkarmamanız gereken siper alma durumu, çoğu yerde hayatınızı kurtarabilir.

Sizi koruyan araçlardır

Bildiğiniz gibi GTA IV’de araç içinden ateş edebiliyorsunuz. Bir arabanın içindeyken rakiplerinizle kapışmaya girmeniz sizi daha avantajlı bir konuma getirebilir. Öyle ki bir araçtayken isabet almanız daha zor. Bu sebeple fazla yaya dolaşmayın. Aniden ve nereden geldiğini bilmediğiniz bir kurşunla kendinizi kanlar içinde yerde bulabilirsiniz.

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×