1/3

GTA IV rehberi: Multiplayer el kitabı

Yusuf Tansu Büyüktalaş
Yusuf Tansu Büyüktalaş 3.06.2010 - 12:31
Liberty City'de macera bitmedi!
Özgürlük şehrinde, çoklu oyuncu modu için yapılabilecek birçok alternatif var. Peki bunları biliyor musunuz? Kâh arkadaşlarınızla rakip olarak, kâh co-op modunda görevler yaparak eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. İşte sizler için hazırladığımız Liberty City Multiplayer El Kitabı.

Oyun içi ipuçları:

Nasıl ateş edilir?

Çoklu oyuncu modunda, karşınızdaki arkadaşınız rakibiniz olabilir. Onları alt etmenin en kolay yolu ise “doğru ateş etmek”ten geçiyor. Elinizdeki silahın güçlü olduğuna bakmayın. Şayet karşınızdaki kişi nasıl ateş edileceğini biliyorsa, sizi kolaylıkla hastanenin morguna yollayabilir. Her oyunun mutltiplayer modunda olduğu gibi “tek atış” yöntemi çoğu kez size bir çıkış kapısı aralayacaktır.

GTA IV rehberi: Multiplayer el kitabı

Eğilmek hayat kurtarır

Eğer ateş ederken eğilmiyorsanız, çok büyük bir hata yapıyorsunuz. Ayakta adam vurmaya kalkarsanız, mermiler etrafa yayılacaktır. Daha isabetli ve hedefini bulan atışlar yapmak istiyorsanız, eğilerek deneyin. “Kill” sayınızın ne kadar hızlı artığını göreceksiniz.

Görünmez olmak

Oyun içinde rakiplerinizi ve sizi belli eden bir takım işaretler var. Bunlardan bir tanesi kafanızın üzerinde bulunan “blip” denilen şekil. Duvarların arkasına, kutuların yanına bilumum araçların hemen yanı başına siper alır konumda kendinizi korursanız bu işaret kayboluyor. Bu da sizi görünmez kılıyor. Asla aklınızdan çıkarmamanız gereken siper alma durumu, çoğu yerde hayatınızı kurtarabilir.

Sizi koruyan araçlardır

Bildiğiniz gibi GTA IV’de araç içinden ateş edebiliyorsunuz. Bir arabanın içindeyken rakiplerinizle kapışmaya girmeniz sizi daha avantajlı bir konuma getirebilir. Öyle ki bir araçtayken isabet almanız daha zor. Bu sebeple fazla yaya dolaşmayın. Aniden ve nereden geldiğini bilmediğiniz bir kurşunla kendinizi kanlar içinde yerde bulabilirsiniz.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×