1/2

GTA IV rehberi: Polislerden nasıl kaçılır?

Yusuf Tansu Büyüktalaş
Yusuf Tansu Büyüktalaş 3.06.2010 - 12:31
Aynasızlar peşinizde mi? Korkmayın biz buradayız!
Özgürlükler ülkesi Amerika ve onun özgür şehri Liberty!.. Güzel kızlar, pahalı ve spor arabalar, lüks evler, eğlence, içki, suç ve çete(!) Eğer işin içine “suç ve çete” girdiyse maalesef aynasızlarla muhatap olmanız muhtemel. Niko Bellic ve onun pis işleri doğrultusunda peşimize sayısızca polis takılacak. Biz de sizlere polislerden kurtulmanın yollarını anlatacağız. Aslında bu o kadar da kolay değil. Zira bazen polis amcalar çok kızıyor(!)

Pay’n Spray: GTA serisinin klasiği, en çok başvurduğunuz aynasızları atlatma yöntemi. Tek yıldızla aranırken altınızda bir araç varsa, bu işletmeye gelerek arabanızı boyatabilir, hatta tamir bile ettirebilirsiniz. Boyası değişen arabayı tanıyamayan polis amcalar da peşinizi bırakmış olur.

Taksiler: Ufak çaplı bir suç işlediyseniz, kendinizi fazla sıkmayın. Kuzeniniz Roman’ı arayarak hemen bir taksi göndermesini isteyin ya da yoldan bir taksi çevirin. Usulca yol alıyorsunuz fakat polisler sizi ilk gördüğü yerde tanıyamıyor. Biraz masraflı bir yöntem ama kullanışlı. Roman’ın taksileri “Ağaya beleş” diyerek para almasalar da, siz yine üç beş bahşiş bırakın(!)

GTA IV rehberi: Polislerden nasıl kaçılır?

Teslim oluyor numarası yapmak: Mutlaka denediğiniz bir yöntem. Tek yıldızla aranıyorken, sizi tutuklamak isteyen utanmaz polisler olacak. Tam kelepçeyi takacakken koşarak aynasızdan hemen kaçmaya başlayabilirsiniz. Fakat bu hareket izinizi kaybettirmiyor. Tam tersine aranma seviyesini iki yıldıza çıkarıyor(!) Yine de yakalanmak istemiyorsanız bu yöntemi deneyip daha sonra polislerden kurtulabilirsiniz.

Aranma bölgesinden çıkma: Her aranma seviyesinde rastlayacağınız, haritanızda gözüken bu çember, sizin arandığınız bölgeyi gösterir. Bir yıldız, ufak bir suçu teşkil ettiği için aranma çemberi dar olur. Bu çemberden çıkıp 15-20 saniye kadar hiçbir polise gözükmezseniz, polis belasından kurtulmuş olacaksınız.

Araç değiştirme: Bir araçla eğer suç işlerseniz, polisler ancak sizi o arabayla tanır. Farklı bir aracı gasp ettiğinizde parlayan aranma yıldızları sönükleşmeye başlayacaktır. Yine de çember içinden çıkmanız gerek. Yapacağınız bu fiil ile polislerin sizi gördüğü yerde agresifleşmesini engelleyebilirsiniz.

Kiki Jenkins: İnternet ortamından tanıştığınız bu güzel ablamızla eğer ilişkilerinizi iyi tutarsanız, başımız polislerle derde girdiğinde bize yardım ediyor. Sadece tek bir telefonunuz ile iki yıldız düşürebilen Kiki, güzel olduğu gibi de yardım sever.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×