1/2

GTA IV rehberi: Silahların incelikleri

Yusuf Tansu Büyüktalaş
Yusuf Tansu Büyüktalaş 3.06.2010 - 12:31
Cephanelik broşürüne göz atmak ister misiniz?
Liberty City sokakları tehlikelidir… Hangi silahı ne zaman, nerede ve nasıl kullanmanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Bu şehirde yakın dost diye bir kavram yok. Tek arkadaşınız silahlarınız… İşte sizlere yapımdaki tüm silahların faydalı bilgileri…

Knife: Asla ama asla yanınızdan ayırmamanız gereken bir el silahı. Gece vakti sokaklarda size çatan insanları en hızlı yöntemle alt etmenin tek yolu. Bulunması bir o kadar da kolay olan bu güzide silah, oyun boyunca asla yanımızdan ayırmayacağımız bir dost gibi. Ayrıca elinde ateşli silah bulunduran düşmanlarınıza eğer yeterince yakınlaşabilirseniz, faydasını hemen göreceksiniz.

Baseball bat: “Ben caniyim ve şiddeti seviyorum” diyenlerdenseniz, işte size son kalite bir beyzbol sopası! Bıçak kadar etkili olmasa da ciddi derecede can yakan bir diğer silah. Düşmanlarınıza fazla yaklaşamadığınız zamanlarda beyzbol sopasını kullanmak en akıllı seçim olabilir.

Pistol: Oyunda ilk defa elimize aldığımız zaman bizlere ne duygular yaşatmıştır kim bilir. Kirli işlerin kol gezdiği Liberty City’de silahsız dolaşmak hataların belki de en büyüğü. Elinize bile aldığınızda insanların size şöyle bir bakmasına neden olan bu güzel dostumuz, en tehlikeli anlarımızda bile canımızı kurtarabiliyor. Etrafınızı üç beş serseri mi sardı? Sadece tabancanızı onlara doğrultun. Bırakın çil yavrusu gibi kaçışsınlar fakat önemli bir ayrıntıyı kaçırmamak gerek. Tabancanızı polislere doğrulttuğunuzda ilginç durumlarla karşılaşabilirsiniz(!) Keza onlarda daha iyileri var.

GTA IV rehberi: Silahların incelikleri

Pistol Plus: İşler ciddiye mi bindi? Başınız belada ve hiç girmemeniz gereken bir işe mi bulaştınız? Yapacak bir şey yok burası Liberty City… Bu şehirde çok bela, çok tehlike demek. O sebeple daha kuvvetli silahlara ihtiyaç duyabilirsiniz. El tabancasının yetmediği anlarda Pistol Plus, tek kurtarıcınız olacak. Bilinen standart Pistol’ün bir sonraki kademesi olan bu silah, daha iyi donanıp gelen düşmanlarınızı geri püskürtmek konusunda en akıllı seçim olabilir.

Shotgun: Fazla söze ne hacet… Görüntüsü yeter! İnsanlara acı çektirmek istiyorsanız, orta mesafeli uzaklıktan tam göğüs kafesine nişan alın ve tetiğe basın! Ne oldu gözleriniz yaşardı değil mi? İşler kızıştıkça shotgun asla yanınızdan ayırmamanız gereken bir diğer dostunuz. Kalabalık gelen hasımlarınızı sadece tek bir fişekte can çekiştirmek istiyorsanız, işte bu silah sizin için biçilmiş kaftan!

Shutgun Plus: Efsane pompalı tüfeğin daha gelişmiş hali. İşler artık kızışmaktan çıkıp ciddileşmeye başladığı anda asla elinizden düşürmeyeceğiniz bir diğer can kurtaran(!) Baskın bölümlerinde ve sayıca üstünüze fazla gelen düşmanlarınıza art arda bu silahla ateş edin. Sonra cesetleri sayabilirsiniz.

Uzi: İşte oyundaki ilk otomatik silahımız. Nam-ı diğer ölüm kusan(!) Köşeye sıkıştığınız anlarda ve umutsuzca düşmanlarınızın size yaklaştığını izlerken, tek çıkış kapısını gösteren bir diğer can kurtaran. Müptelası olacağınız bu silah ayrıca araba kovalamaca bölümlerinde de çok işinize yarayacak. Zira sizden kaçan ve daha hızlı olan bir arabayı sadece bu silahın tek şarjörü ile durdurabilirsiniz(!)

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×