GTA V kutusundan uyuşturucu çıktı!

GTA V kutusundan uyuşturucu çıktı!

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 10.05.2017 - 15:16
Breaking Bad sahnesi gibi..
Zaman zaman oyunların da içerisinde yer aldığı enteresan haberler ile karşılaşabiliyoruz. işte bu enteresan haberlerden biriyle daha karşınızdayız çünkü 11 yaşındaki bir oyuncunun almış olduğu oyunun içerisinde uyuşturucu çıkmış durumda.

Florida'da yaşayan Kayla McAllister, 11 yaşındaki oğlu için almış oldukları bir oyunun içerisinden uyuşturucu çıktığını belirtmiş. Dünyanın en büyük oyun parakende mağazalarından biri olan Gamestop'tan aldıkları ikinci el oyunun içerisinden metamfetamin (meth) çıktığını belirten McAllister durumu öncelikle kendi sosyal medya hesabı üzerinden duyurmuş.

Gamestop'ın Tallahassee'de bulunan mağazasından mevcut bir oyunu başka bir oyun ile takasladıklarını belirten McAllister, eve geldiklerinde ise oğullarının oyunu kurcalamaya başladığını ve kısa bir süre sonra ise ufak bir poşet ile gelerek bu poşetin ne olduğunu kendilerine sorduklarını belirtmiş. Oğullarının sormaması durumunda çok daha farklı bir conuç doğabileceğini belirten McAllister durumu hemen polise bildirmiş.

GTA V kutusundan uyuşturucu çıktı!
Polis departmanı ise yaptıkları incelemede poşet içerisindeki maddenin meth olduğunu doğrulamış ve konu ile ilgili bir soruşturma açmış. kayle McAllister ayrıca daha sonra paylaştığı bir yazıda alınan ikinci el oyunların kesinlikle kontrol edilmesi gerektiği ile ilgili bir duyuru yapmayı da ihmal etmemiş.

Yaşanan bu olayların ardından konu ile ilgili bir açıklama yapan Gamestop yetkilileri ise müşterilerinin yaşamış olduğu bu talihsiz durumdan dolayı büyük hayal kırıklığı yaşadıklarını belirtmişler. Mağazalarına gelen ikinci el ürünlerin yeni gibi olması için özenle çalıştıklarını belirten firma yetkilileri bu durumun neden yaşandığını araştıracaklarını ve yapılan soruşturma süresince polise gerekli desteği sağlayacaklarını dile getirmişler.

GTA V kutusundan uyuşturucu çıktı!
Açıkçası özellikle alınan ikinci el ürünlerde bu gibi durumların kesinlikle kontrol edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Oyun kutuları ilgisi olmayan kişilerin dikkatini çekmediğinden bu tarz saklama olayları için ideal olabiliyor. Kayla McAllister olayı polise taşıyarak en doğrusunu yapmış. Konuyla alakasız olsa da 11 yaşındaki çocuğa neden GTA 5 alındığının da sorgulanması gerekiyor.

Yorumlar 9
MK Okuru
MK Okuru 25.02.2021 19:39
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 10.05.2017 17:20
Çocuk oynamak istemiştir onudamı karşıtırcaksınız artık
Gunslinger
Gunslinger 2.06.2017 01:35
Evet karışılabilir, illegal yapılan başka işler hiç bir şekilde haklı ya da geçerli gösterilemez. Neye atarlandın anlamadım.
MK Okuru
MK Okuru 11.05.2017 00:50
babası almış oyunu. Ayrıca Türkiye'de yaşayıp oyunun yasallığındanmı bahsediyorsun? Bakkalda 7 yaşında çocuklara sigara satılır, nalburda bali daha saymıyorum.
Gunslinger
Gunslinger 11.05.2017 00:10
GTA +18 oyun 11 yaşında çocuğa satmaları yasal değil.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 11.05.2017 16:25
iyi yine 11 yaşındaymış Türkiye de youtube kanallarını dolaşın 7 yaşında çocuk bile gta5 oynuyor ve oynarken kendinden geçiyor kim ne derse desin şiddete eğilimi arttıran bir oyun inanın DOOM dan daha tehlikeli çünkü real dünyayı baz alıyor gta serisi kesinlikle yasaklanmalı minecraft, doom değil...
Kalan Karakter : 300 Gönder
Uniquean
Uniquean 11.05.2017 00:52
Enteresan cünkü ben gamestopdann2. El oyun aldım hatta. Sıfırlarda bizdeki gibi satılmıyor. Bos kutu olarak vitrinde sectigini kasadan alıyorsun. İkinci elde de aynı sistem verirken de içini açıyorlar önünde. Garip geldi gözlerinden kacmıs olması. Talihsizlik olmus firma açısından da.
Kalan Karakter : 300 Gönder
KillemAll
KillemAll 10.05.2017 23:33
ömen tanrem
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 10.05.2017 18:49
Benim dikkatimi çeken şu oldu:
11 yaşındaki çocuğa kendi elinle GTA 5 almak ne arkadaş? Bakın bu düpedüz bilinçsizliktir.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×