GTA V satış rakamı 150 milyon adeti geçerek büyük bir başarı yakaladı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 3.08.2021 - 11:47
Take2 açıkladığı raporlarda bazı oyunlarının satış rakamları konusunda bilgi verdi ve GTA V'in 150 milyondan fazla sattığı açıklandı.

Oyun sektörünün en köklü ve büyük firmalarından biri olan Take2 yaptığı açıklama ile GTA V ve Red Dead Redemption 2'nin güncel satış rakamlarını paylaştı. Mali raporlarını açıklayan firma bu açıklamasında GTA V satışlarının büyük bir başarı yakalayarak 150 milyonu geçtiğini duyurdu.

Take2, GTA V satış rakamları konusunda yeni bir açıklama daha yaptı

Bu yıl içerisinde yeni nesil konsollara da geleceği açıklanan GTA V, üç nesli geride bırakması ile birlikte satış rakamlarında da bu başarısını sürdürecekmiş gibi duruyor. Son olarak Kasım ayında yapılan açıklamada GTA V oyununun 135 milyonu devirdiği açıklanmıştı. Yani oyun sekiz aylık süreçte 15 milyondan fazla satarak bu başarısını sürdürmeye devam etmiş. Yeni çıkan oyunların bile bu kadar sürede bu rakamlara ulaşamadığını göz önüne alacak olursak çıkış tarihi üzerinden sekiz yıl geçen bir oyunun hala bu şekilde satması Rockstar Games ve Take2'nın yeni oyun için neden bu kadar ağırdan aldıklarının da göstergesi olmuş. Üstelik GTA Online tarafından gelen kazancın satış rakamının çok daha yukarısında olduğunu söylemek mümkün.

GTA V satış rakamı 150 milyon adeti geçerek büyük bir başarı yakaladı

GTA serisinin toplam satış rakamı ise 350 milyonu devirmiş durumda. Diğer taraftan firmanın bir diğer iddialı oyunu olan Red Dead Redemption 2 satış rakamına baktığımızda ise 38 milyonu geride bıraktığını görüyoruz. Red Dead Redemption 2 satış rakamı geçtiğimiz Kasım ayında 35 milyon olarak açıklanmıştı. Yani sekiz aylık süreçte 2018 yılında çıkan Red Dead Redemption 2 ise 3 milyon adet daha satmayı başarmış. Red Dead Redemption serisi ise bu yeni rakamlarla birlikte 60 milyon satış rakamını geride bırakmış durumda.

NBA 2K serisine baktığımızda ise son oyunla ilgili bu sefer net bir rakam verilmese de serinin toplam satışlarının 112 milyonu geçtiği açıklandı. Gearbox Interactive imzasını taşıyan Borderlands serisinin satış rakamları büyük bir başarı yakalayarak 71 milyonu geride bırakırken Borderlands 2'nin 25 milyoni Borderlands 3'ün ise 13 milyon satış rakamına ulaştığı duyuruldu. Bioshock serisi 38 milyon, Sid Meier's Civilization serisi 58 milyon, Kerbal Space program beş milyon ve son olarak The Outer Worlds ise dört milyon satış rakamını geçmiş durumda. Serilerin satış rakamları şu şekilde;

Take2 güncel oyun satış rakamları

  • Grand Theft Auto (GTA) serisi: 350 milyon
  • Red Dead Redemption serisi: 38 milyon
  • NBA 2K serisi: 112 milyon
  • Borderlands serisi: 71 milyon
  • Bioshock serisi: 38 milyon
  • Sid Meier's Civilization serisi: 58 milyon
  • Kerbal Space Program: 5 milyon
  • The Outer Worlds: 4 milyon
Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 16.09.2021 14:35
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.08.2021 22:13
50 milyonu bedava dagitildi. millet satmak icin hesap kasti epic den ??
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.08.2021 11:34
Kerbal space program take 2 mıymış vay be
Kalan Karakter : 300 Gönder
okthai
okthai 3.08.2021 17:39
Dünya üzerinde (bilgisayar oyunları ile alakadar olup da) bu oyunu oynamamış kimse kalmış mıdır? :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
GTA V satış rakamı 150 milyon adeti geçerek büyük bir başarı yakaladı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×