GTA V satışları 160 milyonu geride bıraktı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 8.02.2022 - 13:06
Take Two oyunlarının güncel satış rakamları açıklandı. GTA V peynir ekmek gibi satmaya ve rekor kırmaya devam ediyor diyebiliriz.

Take Two oyunlarının güncel satış rakamları açıklandı. Satışlara baktığımızda tabi ki üst sırada firmanın göz bebeği olan GTA serisini görüyoruz. GTA V satışları yükselmeye devam ederken serinin büyük problemler ile çıkan GTA Trilogy Remastered sürümü bile çok önemli bir satış rakamına ulaşmış durumda.

GTA V satışları 160 milyonu geride bıraktı

Yapılan açıklamaya göre Mart ayında mevcut konsollara özel bir sürümü de çıkacak olan GTA V satışları 160 milyonu geride bırakmış durumda. Oyunun ayrıca satılacağını da düşünürse PS5 ve Xbox Series X / S sürümü ile birlikte bu toplam satış rakamı muhtemelen 170 milyonu bu yıl içerisinde devirecektir diye düşünüyoruz. Diğer taraftan büyük eleştiriler alan ve sorunlarla çıkan GTA Trilogy Remastered paketi de 10 milyon satış rakamını geride bırakmış durumda. GTA serisi ise toplamda 370 milyona ulaşmış durumda.

GTA V satışları 160 milyonu geride bıraktı

Firmanın diğer serilerindeki satış rakamlarına baktığımızda da büyük rakamlara ulaşıldığını görüyoruz. Uzun süredir yeni oyunu beklenen Bioshock serisi toplamda 39 milyona ulaşmış durumda. Diğer taraftan Borderlands serisi 74 milyon, Red Dead Redemption serisi ise 65 milyon rakamını geride bırakmış. Firmanın güncel satış rakamları ise şu şekilde;

Take 2 güncel satış rakamları

  • Grand Theft Auto serisi - 370 milyon
  • Grand Theft Auto V - 160 milyon
  • GTA Trilogy Definitive Edition - 10 milyon
  • NBA 2K serisi - 121 milyon
  • BioShock serisi - 39 milyon
  • Borderlands 3 - 15 milyon
  • Borderlands serisi - 74 milyon
  • Civilization serisi - 61 milyon
  • Red Dead Redempiton II - 42 milyon
  • Red Dead Redemption serisi - 65 milyon
Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 8.06.2023 22:00
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.02.2022 14:56
Daha kime satıyolar epic bedava vermişti işte :)
MK Okuru
MK Okuru 10.02.2022 23:03
O da bir alışveriş sonuçta. 0(sıfır)TL de olsa satıştır.
Kalan Karakter : 300 Gönder
GTA V satışları 160 milyonu geride bıraktı

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×