1/4

GTA V'ten beklentiler

Mahmut Saral
Mahmut Saral 21.02.2011 - 09:53
Sizce de daha ilginç ve eğlenceli olmaz mıydı?
Devrim niteliğindeki yapımlardan olan GTA, genellikle inanılmaz özgürlükçü oynanışıyla milyonlarca oyuncunun aklını çelmeyi bildi. Gerçek dünyanın bu sanal versiyonunda, ikinci bir hayat sürme, hatta gerçek hayatta yapamadığımız çoğu şeyi yapma imkânına sahip olabiliyoruz. Çok yüksek hızda araç kullanmak, bilmediğimiz halde helikopter havalandırmaya çalışmak veya bir gökdelenin üzerinden paraşütle atlamak, gerçek hayatta yapılabilir şeyler değil, ama GTA bunları ve fazlasını sizlere sunabiliyor. Peki daha çok çeşit imkânı olsa, neler isterdiniz? İşte bizim düşüncelerimiz...

Hırsızlık

Şüphesiz ki seriye olumlu yönde heyecan unsuru ekleyecektir. Hırsızlık derken tabii ki araba çalmaktan veya birini dövüp cebindeki 3 kuruşu almaktan bahsetmiyorum. Daha kapsamlı ve daha fazla titizlik isteyen vurgunlardan söz ediyorum. Koca bir villayı soyabilmek gibi örneğin. Öyle pat diye de değil üstelik. Öncelikle neler yapmalıyız:
GTA V'ten beklentiler
Keşif: Sırf hırsızlık için araştırmalar yapabilir veya tesadüfler eseri bile sonuca gidebilirsiniz. Lüks bir araç mı gördünüz? Hemen onu takip edin ve gittiği evi öğrenin. Ardından bekleyişe geçmek gerekli. Zira geç saatler ve evin boş olması önemli.

Ekip ruhu: Eğer tek başına hareket etmek istemiyorsanız, bir ekip dahi kurabilirsiniz. Ekipten biri şoför, diğeri gözcü olabilir. En azından bir kişi de sizinle eve doğru hareket etmeli. Alarmlar, kameralar ve tabii ki varsa güvenlik görevlilerine dikkat edilmeli. Silahlar kesinlikle susturuculu olmalı ve mecbur kalmadıkça arkada iz bırakılmamalı. Eldiven ve maskelerinizi de unutmayın.

GTA V'ten beklentiler
Arkadan vurma: Operasyon başarılı oldu ve paraları alıp kaçtınız diyelim. Bundan sonrası, ganimeti paylaşmak için daha önceden kararlaştırılan yere varmaya bakıyor, ama ortaklarınıza sadık kalmak zorunda değilsiniz. Zaten onları uzun süredir tanımıyorsunuz, bu iş için bir araya geldiniz. Hem siz kazık atmayı düşünmüyorsanız bile belki onlar düşünüyordur. Bunu da ihtimaller arasına yerleştirin ve ona göre hareket edin.

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×