1/2

Guitar Hero 3: Legends of Rock

Guitar Hero 3: Legends of Rock

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Rock tanrıları yeni kahramanlar arıyor...
Platformlar PC
Guitar Hero 3: Legends of Rock
  • Yapımcı - Yayıncı Aspyr - Activision
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Müzik,Müzik
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 88
1 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%80
Artılar Güzel grafikler, kaliteli Soundtrack listesi, ekstralar, çok eğlenceli
Eksiler Klavye ve Mouse ile oynuyorsanız kontroller ilk başta biraz zorluk verebilir.
“Önce bir gitarım oldu, sonra kurduğumuz bir grup. Hepimiz müziğe, özellikle de Rock’a gönül vermiş gençlerdik, hala da öyleyiz. Kendi halimize çalıp, söylerdik… Az-çok dinleyici kitlemizde vardı hani. Bir gün bir Gitar savaşına katılalım dedim ve olan oldu. Arka sokaklardan, renkli sahnelere, birkaç kişilik kalabalıktan, çılgın bir kitleye sahip olduk. Her şey demek değil midir zaten “AZİM”… Eninde sonunda yaptığın güzel işlerin ve çabaların sonucunu görebiliyorsun. Şimdi daha da iyi olabilmek için işe en baştan başlamak lazım…”

Klavyeden gitar yapmak

Guitar Hero serisi oyun dünyasına ilk adım attığında ne olacağı belirsiz bir yapımdı, çünkü bu tür benzeri dahi yoktu. Şimdi ise yapımın yeni versiyonlarını oynuyoruz, üstelik daha da yeni üyelerinin çıkmasını bekliyoruz ve çıkacağını da biliyoruz. Satışları her yeni versiyonuyla patlayan Guitar Hero, nihayet 3. numaralı oyunuyla PC’ye konuk olma nezaketini gösterdi. Legend of Rock, adından da anlaşılacağı üzere Rock tarihinde efsaneleşmiş Rock parçalarını oyun boyunca çalma imkanını bize tanıyor. Tabii efsane şarkılara gitarlarıyla hayat veren efsanelerde unutulmuş değil. Efsane grup Guns N Roses’in gitaristi Slash ile karşı karşıya olmak, hatta onunla beraber çalmak, oyun olsa da çok keyifli gerçekten.

İlk öncelik olarak kendimize star olmaya aday bir karakter seçmemiz gerekiyor. Bu ekranda henüz Unlock olmamış gitaristler de bulunuyor. Slash, bunlardan biri. Seçim yaptıktan sonra karakter gelişim ekranında giysi, gitar, saç şekli gibi tercihleri yapma imkanımız bulunuyor ve ayrıca alış veriş yapabileceğimiz bir de Mağaza seçeneği bulunuyor. Bu sayede oyun boyunca kazandığımız puanlarla kendimize yeni bir gitar, yeni bir elbise vs.. gibi alabiliyoruz. Tüm bunları yapabilmek için normal olarak “Kariyer” modunda ilerlemek gerekiyor(Bunun haricinde; Co-op, Online, Quick Play gibi bilindik seçenekler de mevcut). Kendinizi sahneye atmadan önce “Training” bölümünü oynayarak deneyim sahibi olmanız sizin için daha avantajlı olacaktır. Bu seçenekte aşamalı olarak notaları, efektlerini ve hangi tuşlarla kullanıldığını öğrenebiliyor, ayrıca ufak pratikler yaparak ta kendinizi istenilen kıvama getirmek için imkanınız oluyor.

Ve sahne…

İlk adım attığımızda büyük bir sahnede değiliz, ya da karşımızda çılgın bir kalabalık yok, ama her şey küçükten başlar zaten. Seçtiğimiz şarkı boyunca istenilen doğru notaları tuşlamak gerekiyor. Ekranın sağ alt köşesinde “Rock Bar” bulunuyor. Yaptığınız her doğru hamle sonrası bu bar giderek yükseliyor. Demek ki seyirciler sizi çok sevdi. Ekranın sol alt köşesinde de kazandığınız puanları görebiliyoruz. Başarılı çalmaya devam ettikçe seyircilerde, grup elemanları da kendilerinden geçiyorlar ve çılgınca eğleniyorlar. Tam tersi oldu diyelim. Notalara eksik veya yanlış bastığınız taktirde tempo giderek düşüyor, grup elemanları arasında birbirlerine bakışmalar gözleniyor, doğal olarak seyircilerde giderek bu duruma sinirleniyorlar ve en nihayetinde durumu protesto etmeye başlıyorlar. Bu, başarısızlığın en büyük faturası oluyor ve şarkınızı tamamlayamadan sahneden inmek zorunda kalıyorsunuz. Yapacağınız üç şey var; ya tekrar aynı şarkıyı çalmayı deneyeceksiniz, ya tekrar eğitim alacaksınız ya da farklı bir şarkı seçerek şansınızı onun üzerinde deneyeceksiniz.

İlk kontrat ve ardına kadar açılan kapılar

Birkaç başarılı denemeden sonra hayran kitleniz artıyor ve sizi yapımcılar keşfediyor. Bundan sonrası artık dergilere kapak olmak, turnelere çıkmak ve daha fazla para kazanmak. Her başarılı sahne performansından sonra yeni sponsorluklar kazanıyorsunuz ve tabii ki bunlar yeni kazançlar demek oluyor. GH3’ün oldukça geniş bir Soundtrack listesi bulunuyor. Kariyer modu haricindeki ekstralar bölümünde mevcut parçalar da eklenince müziğe doyuyorsunuz.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×