1/2

Guitar Hero: Metallica

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Çanlar kimin için çalıyor?
Platformlar PlayStation 3
Guitar Hero: Metallica
  • Yapımcı - Yayıncı Neversoft - Activision
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Müzik,Müzik
Merlin Puanı 88
Artılar Metallica şarkıları, videoları, şarkı sözleri, kısaca Metallica
Eksiler Death Magnetic dışındaki DLC paketlerine destek vermiyor
Ritim-müzik türünün en başarılı ismi Guitar Hero (GH); bugüne kadar klasikleşmiş birçok rock şarkısıyla karşımıza çıkmış, ünlü gitaristlerle bu şarkıları çalmamıza imkan tanımış ve en son olarak da karaoke yapmamızı bile sağlamıştı. GH'nin ilk grup ismi altındaki çalışması Guitar Hero: Aerosmith olmuştu. Steven Tyler kendine özgü giysileri ve mikrofonuyla birlikte diğer grup üyeleri de oyunda yer alıyordu. Fakat bu yapımın GH3: Legends of Rock'tan pek bir farkı yoktu. Bu sebeple geçiş oyunu oldu denebilir ki, bu süreç World Tour ile tamamlandı. Artık gitar dışında diğer ekipmanlarımız ve karaoke gibi imkanlarımız da vardı. Neversoft'un yeni grup çalışması olan Guitar Hero: Metallica ise World Tour'un temelinin üzerine oturtulmuş, ama kesinlikle sıradan olmayan bir devam oyunu.

Guitar Hero: Metallica
"Artık Metallica ile aynı sahneyi paylaşmak hayal değil! James Hetfield gibi de solo atabilirsiniz."

ONE

Haliyle Metallica gibi bir grubu tanıtmaya gerek yoktur. Dinlemiyor olsanız bile, adını mutlaka duymuşsunuzdur. Oyunumuzun bir amacı da, bilmeyenler için Metallica rehberi görevini üstleniyor olması. Yapım, en kolaydan en zora olmak üzere beş farklı zorluk seviyesi sunuyor. Quick Play başlığına baktığımızda, tüm şarkıların henüz kapalı olduğunu görüyoruz. Yapımın teması Metallica, ama sonuçta sizin seçimleriniz ve yapacaklarınız da önemli. Bunun için kendinize karakter tasarım ekranından bir karakter hazırladıktan sonra; giysi, gitar, gözlük gibi benzeri aksesuarlarını da tamamlıyor ve oyuna hazır hale geliyorsunuz.

Guitar Hero: Metallica
"Grubun bas gitaristi Robert Trujillo, oyun içinde birebir modellemesiyle yer alıyor."

James Hetfield, Lars Ulrich, Kirk Hammett ve Robert Trujillo’nun modellemeleri oyun için tasarlanmış ve hareketleri Motion Capture tekniğiyle yapıma aktarılmış. Sadece görüntü olarak değil, davranışlar açısından da bir canlanmanın olduğunu söylemeliyiz. Lars'ın davul çaldığı sıradaki hareketlerinin gayet akıcı ve insansı görünmesi, Motion Capture çalışmalarının başarılı olduğunun bir göstergesi olsa gerek.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×