Guitar Hero: Smash Hits

Guitar Hero: Smash Hits

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Rock Star elemeleri yeniden başlıyor
Platformlar PlayStation 3
Guitar Hero: Smash Hits
  • Yapımcı - Yayıncı Beenox - Activision
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Müzik,Müzik
Merlin Puanı 75
25 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%78
Artılar Yeniden düzenlenen şarkılar, tüm enstrümanlara destek
Eksiler Önemli bir değişiklik yok, World Tour'daki DLC paketlerine destek vermiyor
Ne olursa olsun temel kural bellidir, “Bir şey beğeniliyorsa mutlaka devamı da gelir.” Bu kavram, çoğu kez insanları mutlu etse de, kimi zaman sıkıcı olabiliyor. Çok değil, daha birkaç yıl önce, Sims 2 için her ay yayımlanan yeni eklenti paketlerine nerdeyse günlük yaşanan bir olay gözüyle bakmaya başlamıştık ki, bir süre sonra Sims 3 çıktı ve şimdilik bu furya sona erdi. Oyunlar ve filmler, yapımı emek ve uzun süre isteyen projelerdir. Bu sebeple insanlar, her ne kadar sabırsız olsalar da, genellikle yeni projelerin kolay kolay çıkmasını istemez. Bu doğrultuda, bir yılda bir hazırlanan yeni ürünlere burun kıvıran oyunculara hak verenler vardır mutlaka. Peki birkaç ayda bir hazırlananlara ne demeli?

Harmonix, Guitar Hero’yu (GH) hazırladı ve seriyi terk etti. Activision, işi sıkı tuttu ve bünyesinde yer alan birkaç yapımcı firmasıyla birlikte bir sürü GH üyesi çıkardı ve çıkarmaya devam ediyor. Daha piyasaya sürülmeden yenisini hatta bir yenisini daha duyuruyor, fakat çıkarılan oyunlar arasında çoğu zaman hiç fark olmaması, bu işin kaliteye değil, sadece ve sadece paraya odaklı olduğunu gösteriyor.

Seyircilerden gelen yoğun ilgi üzerine

Eskiden sevilen sanatçılar, beğenilen şarkılarını bir araya getirerek “Best of” albümleri hazırlar ve hayranlarına sunarlardı. Aynı yöntemi bir oyundan bekleyen olmamıştır belki de. Acaba Call of Duty serisinde yer alan en güzel bölümler, bir araya getirilerek “Best of Call of Duty” isimli yeni bir oyun yapılır mı? Guitar Hero, bunu yaptı. Smash hits, GH 1, GH: Encore: Rocks the 80s, GH 2, GH 3: Legends of Rock ve GH: Aerosmith isimli 5 Guitar Hero oyununda yer alan şarkılar arasından seçilmiş 48 parçayı bir araya getirmiş ve yeniden düzenleyerek kullanıcılara sunmuş bir yapım.

Guitar Hero: Smash Hits
"Tasarım ekranında bir karakter hazırlayıp detaylandırdıktan sonra, müzik aletimizi de seçiyor ve sahne tozunu yutmak için ilk adımı atıyoruz."

Başta belirtmekte yarar var ki, Smash Hits’in, GH Metallica ve World Tour’dan önemli olarak hiçbir farklı bulunmuyor. Tek özelliği de, yukarda saydığımız yapımlarda yer alan parçaların içinden seçilen bir demetin yeni oyuna aktarılması ve enstrüman desteğinin verilmesi. Tasarım ekranında bir karakter hazırlayıp detaylandırdıktan sonra, müzik aletimizi de seçiyor ve sahne tozunu yutmak için ilk adımı atıyoruz. Yapımdaki şarkılar arasında “Heart-Shaped Box" Nirvana 2 - Guitar Hero II, “Back in the Saddle" Aerosmith - Guitar Hero: Aerosmith, “Electric Eye" Judas Priest - Guitar Hero Encore: Rocks the 80s, “Smoke on the Water" Deep Purple - Guitar Hero ve “Through the Fire and Flames" DragonForce - Guitar Hero III: Legends of Rock gibi eserler var.

Çok beğenilince devamını da yapmak istemişler

Smash Hits, bünyesinde barındırdığı şarkılara gitar, bas gitar, davul ve vokal desteği sağlayabiliyor. Kariyer modunda yer alan şarkıları, en az fireyle çalarak bir üst turdaki parçaları çalmak ve doğal olarak yeni sahnelerde performans göstermek için çaba harcıyorsunuz. Her bir müzik aleti için ekranda ayrı bir bant yer alıyor. Oyun için seçilen parçalar, enstrümanlar için yeniden düzenlenmiş ve her bir nota, bastığınız tuşlara tam oturmuş. Kariyer modunu tamamladıktan sonra tüm şarkıları, Quickplay sekmesinden tekrar çalabiliyorsunuz. Ayrıca kazandığınız paralarla karakterinize yeni giysiler ve gitarlar gibi ekstralar satın alabiliyorsunuz.

Tek başınıza değil de arkadaşlarınızla oynamak isterseniz Smash Hits, LAN oynanış desteği de sunuyor. Ayrıca diğer gruplara kafa tutmak istiyorsanız PSN üzerinden toplamda 8 oyuncuya kadar mücadele edebiliyorsunuz. Karakter ve sahne tasarımları, grup üyelerinin hareket animasyonları, önceki GH oyunlarında olduğu gibi renkli bir görüntüye sahip. Guitar Hero serisiyle daha önce bir tanışmışlığınız yoksa kesinlikle bu oyunu deneyebilirsiniz. Tüm GH oyunlarını denemektense, içlerinden güzel parçaların seçildiği ve her biri için enstrümantal desteğin sağlandığı yapım, her yönden sizi daha memnun edecektir. Eğer seriyi oynamışlığınız var ve GH ekipmanlarını da denemişseniz, Smash Hits’i almanıza gerek yok.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 19.09.2020 11:27
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×