1/10

Guns N' Roses'ın lead gitaristi yanıtlıyor

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Guns N' Roses konuğumuz oldu
Yardımlarından dolayı Mert Çalım ve Ozan Özarslan'a teşekkür ederiz.

Tüm dünyada albümleri 100 milyondan fazla satan ve "Hard Rock Şampiyonları" ünvanlı grup Guns N' Roses, Merlin'de. Guns N' Roses'ın Lead gitaristi Ron "Bumblefoot" Thal ile güzel bir söyleşi yaptık.

Ünlü gitarist, kendisi, GN'R, Türk yemekleri, gitarları, oyunlar ve dahası üzerine sorduğumuz sorulara, içtenlikle cevap verdi.Kendisine bize vakit ayırdığı için teşekkür ediyoruz.

1. Would you tell us some about how you join to Guns N' Roses? What has changed in your life?

It was 5 years ago, Summer of 2004, Joe Satriani got in touch with me, he said they were looking for a guitarist and recommended me. Soon after, one of the band members got in touch, the manager, we also started talking and feeling it out. Before GNR I was writing, recording, engineering and producing, teaching, releasing albums, touring, playing as a guest on other people's albums and shows. Now I don't have time to do everything I used to do, being out of town for rehearsals and tours. It's not a bad thing, just a trade-off. If I could be in two places at once, I'd be happy. No, I wouldn't be happy, I'd be wishing I could be in three places at once, haha...

Guns N' Roses'ın lead gitaristi yanıtlıyor

1. Guns N' Roses'a nasıl katıldın ve hayatında neler değişti? Biraz bahseder misin?

5 yıl önce, 2004 yazında, Joe Satriani benimle iletişime geçti ve bir gitarist aradıklarını, kendisinin de beni tavsiye ettiğini söyledi. Kısa süre sonra, grubun menajerliği de yapan üyelerden biri benimle iletişim kurdu, konuşmaya başladık. GNR'dan önce, yazıyor, kayıt yapıyor, yönetiyor, üretiyor, öğretiyor, albüm çıkarıyor, turlara katılıyor, diğer kişilerin albüm ve şovlarında çalıyordum. Şimdi önceden yapmaya alıştığım şeyleri yapmak için zamanım yok. Genelde turlar ve kayıtlar için şehir dışında oluyoruz. Bu kötü bir şey değil, sadece değiş tokuş. Eğer aynı anda iki yerde birden olabilseydim, mutlu olurdum. Hayır, mutlu olmazdım, aynı anda üç yerde birden olmak isterdim (gülüşmeler).