Habbo Hotel Oyun Platformu Açıyor

Habbo Hotel Oyun Platformu Açıyor

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 28.11.2012 - 13:01
Sulake'den Habbo Hotel oyun platformuna yönelik bir API geliyor
Online gençlik topluluğu Habbo Hotel’in arkasındaki şirket Sulake, dünyanın her yanından oyun stüdyolarının Habbo Hotel oyun platformuna yönelik oyunlar geliştirmesi için bir API (Uygulama Programlama Arabirimi) açıyor. Habbo Hotel, global kullanıcı tabanıyla geliştiricilere 150’den fazla ülke ve 12 dilden aylık 4 milyon kullanıcıya erişim şansı veriyor.

API, Habbo’da yeni ve mevcut tarayıcı oyunlarını yayınlamanın kolay bir yoludur. Oyun geliştiriciler oyunlarını kendi sunucularında çalıştırırken, API onların Habbo'nun sosyal grafiğine ve parasallaşmaya erişimini sağlar. Mevcut bir oyunun entegrasyonu genellikle bir haftadan kısa sürmektedir.

Habbo’nun platformunun diğer oyun platformlarından farkı, 13-18 yaş arası oyun sever gençlere odaklanması ve oyunları pazarlayabilmesidir. Oyun merkezi şu anda Habbo’nun ana menüsünde göze çarpmaktadır ve tüm yeni oyunlar Habbo ekosisteminde ücretsiz olarak tanıtılacaktır.

Chat Republic oyun stüdyosunun CEO’su Andreas von Koskull “Sulake’nin iyi belgelenen API’si bizim için kolay bir entegrasyon süreciydi. Atanmış Habbo topluluğu hizmetimizi daha da sosyal ve eğlenceli bir hale getirdi ve açılışın ardından sadece birkaç gün içinde üç basamaklı bir günlük aktif kullanıcı artışıyla karşılaştık,” diye belirtirken, oyun stüdyosu Seepia’nın CEO’su Jani Tietäväväinen ise şöyle diyor:

“Habbo API'nin kullanımı çok kolay ve dolambaçsız; bu yüzden tüm geliştirme süreci sorunsuz ilerledi.”

Habbo Hotel kullanıcıları, Habbo’da yeni oyunlar denemek konusunda son derece heyecanlı. “Böyle yetenekli oyun stüdyolarıyla çalışacağımız için son derece heyecanlıyız,” diye belirten Sulake Başkan Yardımcısı Antti Viitanen sözlerine şöyle devam ediyor: “Habbo geliştiricilere dev Habbo kullanıcı tabanı için oyunlar yaratma fırsatı veriyor. Özellikle platform henüz oyunlarla dolu değilken, bu son derece önemli bir şans.”

- Basın Bülteni
Yorumlar 18
MK Okuru
MK Okuru 27.10.2020 20:10
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×