1/12

Half Life 2: Episode One

Arda Gündüz
Arda Gündüz 3.06.2010 - 12:31
Tam Çözüm: Alyx ve Gordon gizemi ortadan kalkıyor
Başlamadan önce birkaç uyarı yapmakta fayda var. Öncelikle quicksave yapmayı unutmayın. Çünkü gerçekten zorlanacağımız durumlar olabilir ve bunları her atlattığınızda quicksave yapmak ilaç gibi gelecektir. Bunun dışında, gravity gun sık sık elinizde bulunsun, böylece mermiden tasarruf edersiniz. Yine de Headcrab’ler için normal tabanca, zombiler için shotgun, Combine askerleri için de makineli tüfek ya da shotgun kullanmak, en avantajlı seçimler olacaktır. İşte başlıyoruz;

Undue Alarm

İlk oyunda gerçekleştirdiğimiz patlamadan sonra, Alyx çeşitli yaratıklar tarafından kurtarılıyor, sonra da esrarengiz kahraman G-Man’i görüyoruz. Bu başlangıç videosundan sonra kendimizi yıkıntıların altında bulunuyoruz. Bizi süper robot Dog kurtarıyor. Ardından kontrol tamamen bize geçiyor. Dog’dan Gravity Gun’ı aldıktan sonra yıkıntıların arasından ilerleyin ve solda tahtalarla kapanmış demir kapıyı görün. Gravity Gun’ı kullanarak tahtaları tek tek sökün, demir kapı düşecek ve üst platformdan devam edeceğiz. Geldiğimiz alanda uzun bir konuşma yaşanacak. Eli Vance ile bağlantıya geçiyoruz. Bu arada konsol üzerinden sağlık paketleri de alabilirsiniz. Konuşmalardan sonra Dog yolumuzu açacak. Uçurumun kenarına gelin ve aşağıdaki platforma atlayın. Soldan devam ederek tek yöne ilerleyin. En sonunda geniş ve gidişi olmayan bir alana geleceksiniz. Amacımız, karşıdaki açıklıktan Citadel’in içine tekrar girmek. Burada bize en büyük yardımı Dog yapıp bir minibüs buluyor. Alyx’le birlikte içine binin ve bekleyin, Dog bizi karşıya fırlatacak. Heyecanlı bir yolculuğun ardından duracağız, artık içerideyiz.

Araçtan indikten sonra sola dönün ve yürümeye devam edip bir sol daha yapın. Koridorlardan geçince yükleme olacak. İlerleyince açıklık bir alana geleceksiniz. Sola dönün ve parmaklıklardan aşağı atlayın. İlerideki koridordan girip devam edince kontrol odasına geliyorsunuz. Buradan bu şekilde geçemiyorsunuz, bu yüzden bir yol bulmak gerekiyor. Sola dönüp yürüyünce, solda eğilerek geçebileceğiniz bir açıklık olduğunu göreceksiniz. Buradan gidip aşağı atlayın. İlerledikten sonra sağdaki platforma, sonra hemen onun önündeki zemin kata ulaşın. Sağdan ilerlemeye devam edin, orta kısma gelince, orada bulunan düğmeye basın. Yukarıdan mayınlar düşecek, hepsini Gravity Gun’ınız ile savuşturun, ancak bir tanesini yanınıza alın. Bulunduğunuz yerden geri dönün ve orada bulunan asansör ile tekrar kontrol odasının bulunduğu yere gelin. Mayını Alyx’e tutunca ona bir güç verecek. Sonra, az evvel güç kalkanından dolayı geçemediğiniz yere doğru bu mayını atın. Mayın içeri girip orada bulunan elemanları öldürecek ve böylece güç kalkanı da ortadan kalkacak. İçeri, adamların öldüğü yere gelin. Sağdan yürüyün ve koridorun sonundan sola dönün. Dümdüz gidin. Eğilerek geçtikten sonra merdivenlerden çıkıp ilerlemeyi sürdürün. Geldiğiniz yerde önünüz kapalı, Gravity Gun kullanarak yolunuzu temizleyin ve yola devam edin.

Parmaklıklı kısma gelince, aşağı atlayın ve sağdan ilerleyin. Solda bir köprünün aktif hale geldiğini göreceksiniz. Karşıdan Combine’lar geliyor ancak hava akımına kapılıp hepsi ölüyor. Burada amaç bu akıma kapılmadan karşıya geçmek. Bu yüzden, akım durduğu anda, sprint tuşunu kullanarak hemen karşıya koşmanız gerekiyor.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×