1/11

Half-Life 2

Merlinin Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Bir devin uyanışına, anı anına şahit olduk
Platformlar PC
Half-Life 2
Merlin Puanı 95
1 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%100
Artılar Grafik ve fizik motoru süper, harika bir atmosfer var
Eksiler Bir eksi olarak sayılırsa müziklerin sürekli olmaması, çünkü aslında kaliteliler

Sayfa No İçerik
1 Eski oyunlar
2 İnceleme
5 Karakterler
7 Düşmanlar
10 Silahlar


Half-Life 2
Half-Life: 1998 yılının Ekim ayında piyasalara sürüldü. Muhteşem oynanışı ve atmosferi ile yeni bir dönemin başlangıcını oluşturdu. Üzerinde birçok tek ve çok kişilik multiplayer mod yazıldı. Bunlardan birisi de Counter Strike ve hala dünya çapında oynanmaya devam ediyor. Half-Life’da Gordon Freeman isimli Black Mesa laboratuar görevlisini kontrol ediyor ve bir deneyde yapılan yanlışlık yüzünden cereyan eden olaylara karşı koymaya çalışıyorduk. Deneyin ters gitmesi yüzünden, farklı bir boyuttan ve Xen denen gezegenden birçok yaratık dünyaya ışınlanır, amaç hem onlarla uğraşmak, hem de hayatta kalmaktır. Üstelik devlet, bu olayla ilgili deliller kalmaması için, laboratuara asker yollayınca, işler daha da çığırından çıkar.

Half-Life 2
Half-Life: Opposing Force:
1999 yılının Ekim ayında piyasalara sürüldü. Konudaki zaman dilimi olarak, Gordon Freeman’ın Black Mesa’daki mücadelesine devam ettiği süreç seçilmiştir. Bu oyunda ise, devletin laboratuara delil kalmaması için gönderdiği askerlerden birisi olan Shephard’ı kontrol ediyorduk. İlk oyunun üzerine birçok yeni silahlar, mekanlar ve daha da önemlisi yaratıklar eklenmişti. İlk oyunun bize verdiği zevki aynen vermeye devam ediyordu ve yine mükemmel bir tecrübe yaşatıyordu.


Half-Life 2
Half-Life: Blue Shift:
2001 yılının Haziran ayında piyasalara sürüldü. Bu sefer de, Black Mesa Laboratuar’larında görev yapmakta olan güvenlik görevlilerinden birisi, Barney Calhoun’u kontrol ediyorduk. Diğer Half-Life oyunlarına gözle görülür pek fazla yenilik gelmiyordu ama grafiksel olarak biraz daha gelişim göstermişti ve yine zevkli oynanışından ve bulmacalarından birşey kaybetmemişti. Eksi olarak sayılabilecek diğer bir özelliği de, Half-Life ve Opposing Force’a göre biraz daha kısa sürüyor ve hevesimizi kursağımızda bırakıyordu. Yine de isminde Half-Life olması, onu sonuna kadar oynamamıza yetmişti bile.