1/29

Half-Life 2 (Tam Çözüm)

Arda Gündüz 3.06.2010 - 12:31
City 17'yi karış karış gezdik...

Kaynak:www.gamefaqs.com

Oyuna başlamadan önce ufak birkaç hatırlatma:

1. Çözüme genelde takıldığınız yerlerde başvurursanız çok daha zevkli bir oyun çıkartmış olursunuz.
2. Oyunu sık sık save etmeyi ihmal etmeyin.
3. Oyunda düşmanlara ve bölgelere göre kullanmayı tercih edebileceğiniz silahlar tamamen sizin seçimize kalmış.

Point Insertion

Oyuna başlar başlamaz, bizim tanıdık G-Man ile olan konuşmamızı hatırlıyoruz. Konuşmanın sonunda da, yine ilk Half-Life’ta olduğu gibi trenin içinde başlıyoruz. Bir süre ilerledikten sonra tren duracak, inin ve ilerleyin. Combine polislerinin olduğu yere geleceksiniz. Sola dönüp dönen turnikeli kapıdan geçin ve soldan devam edin. Birkaç masa ve insanların bulunduğu kısma geleceksiniz. Sağdan devam edin ve parmaklıklı kısımdan ilerlemeye devam edin. Size söylenen kapıdan geçtikten sonra, diğer taraftaki kilitlenecek ve sağdaki kapı açılacak. Buradan bir Combine gelecek ve onu takip etmenizi isteyecek. Koridorda onu takip ettikten sonra sizi bir odaya sokacak. Odada bir başka Combine var, ama kaskını çıkarttıktan sonra onun tanıdık bir isim, Barney olduğunu anlıyoruz. Konuşması bittikten sonra odadaki kapıyı açacak. Buradan çıkıp merdivenlerden tırmanın, geldiğiniz yerde pencerenin önüne bir kutu koyun. Kutunun üstüne çıkıp, pencereden aşağı atlayın. Geldiğiniz kısımda sağdaki kapıdan devam edin.

Önünüzdeki merdivenlerden tırmanın ve kapıdan geçip sağdan devam edin. Burada karşınıza bir Combine çıkacak ve yere bir kutu atıp, bunu çöpe atmamızı isteyecek. Dediğini yapın ve ilerlemeye devam edin. Düz devam edip sola dönün, burada ikili kapılara rastşayacaksınız. Dışarı çıkmış olacaksınız. Sağ taraftan devam edin, ilerleyince orada etrafı kollayan Combine’lar olduğunu göreceksiniz. Hemen sağ tarafa doğru dar bir sokak olacak, orada bir çöp tenekesi var. Üstüne çıkın sonra da merdivenlerden tırmanın. İlerleyip, aşağıdaki parmaklıkların diğer tarafına atlayın. Sağ taraftan devam edin. Çocuk parkının olduğu kısma geleceksiniz, biraz daha ilerleyip solda bulunan kapıdan girin. İlerleyip diğer kapıdan devam edin.

Kapıyı açın ve merdivenlerden çıkıp hemen ilk kattan içeri girin. Karşınıza Combine’lar çıkacak. Onları geçip ilerleyin ve önünüze çıkacak olan diğer merdivenlerden bir kat daha çıkın. Geldiğiniz katta, orada yaşayanlardan birisi sizi hemen dairesine alacak. Burada artık Combine’lar da sizin peşinize düşüyor. Hemen bayanın geçtiği kapıdan girin sola dönüp devam edin ve bir daha sola dönün. Başka bir kapıdan daha geçince ufak bir banyoya geleceksiniz. Buradan da direk koridora çıkacaksınız. Koridordan devam edin ve burada bulunan merdivenlerden çıkın. Combine’lar arkanızdan takip ediyorlar, bu yüzden hızlı olmakta fayda var. Buradan başka bir odaya gireceksiniz ve elemanın biri çatıya çıkmanızı söyleyecek, kendisi de kapıyı bloke edecek. Merdivenlerden yukarı çıkın.

Merdivenlerden yukarı çıktıktan sonra soldan ilerleyin ve çatıya doğru atlayıp rampadan ilerleyin. Burada size ateş etmeye başlayacaklar ama herhangi bir hasar almıyorsunuz. Rapmadan geçtikten sonra sola gelip çatının tam kenarından dikkatlice ilerlemeye devam edin. İçeri girebileceğiniz pencerenin olduğu yere gelene kadar düşmeden gelin ve sonra pencereden içeri girin. Geldiğiniz yerde merdivenlerden aşağı inin. Diğer odaya geçince, Combine’lar arkanızdan gelecekler. Burada yapabileceğiniz birşey yok, sizi etkisiz hale getirecekler. Bir süre sonra tekrar uyanıyor ve Alyx Vance ile tanışıyoruz. Kendisi oyunun en önemli karakterlerinden birisi.

Kendimize geldikten sonra Alyx bir anansör çağıracak ve beraber aşağı ineceğiz. Geldiğiniz yerde, duvardaki poster bir kapı olarak açılacak ve içeri gireceğiz. Dar bir koridordan geçeceğiz ve böylece ilk bölüm bitmiş olacak.