Half-Life 3, 2014 yılında yüzünü gösterecek!

Murat Halilbeyoğlu 25.07.2013 - 16:41
Yıllardır beklenen haber sonunda geldi!
Ne kadar doğru, ne kadar yanlış bilemiyoruz ancak Half-Life 3 için birinci ağızdan gelen ilk bilgi internet ortamına düştü.

Tam altı yıldır oyuncuların merakla beklediği Half-Life 3 ya da Half Life Episode 3 NoShitShurlock adlı bir site tarafından duyuruldu.

Duyuruyu yapan ise Half Life 1 ve Half Life 2'nin bölüm tasarımcısı John Guthrie. Buna göre site Guthrie ile uzun bir mailleşme sonrasında tasarımcıdan "Evet HL3 oyunu var. Hikaye kaldığı yerden devam ediyor" cevabını almış.

Half-Life 3, 2014 yılında yüzünü gösterecek!
Söylenene göre Half-Life 3 şu anda geliştirme aşamasındaymış ve PC, Mac, Xbox One, Playstation 4, Playstation 3 ve Xbox 360 için hazırlanıyormuş.

Bilgileri sır gibi saklanan oyunun ilk videoları ve demosunun E3 2014'te çıkması bekleniyor. Siteye göre Guthrie'nin sözleri aynen şu şekilde:

"Henüz geliştirme sürecinin başlarında olduğumuzdan pek çok şeyi onaylamam mümkün değil lakin şimdilik şunu söyleyebilirim ki oyunu hem mevcut hem de yeni nesil için hazırlıyoruz. Öte yandan HL3'ü PC ve Mac için kendi platformumuzda da yayınlayacağız. E3 2014'te ilk videoyu yayınlamayı umuyoruz. Bu şekilde sonunda Valve olarak sizlerle yeniden E3'te buluşabileceğiz."

Son olarak  Guthrie oyunda co-op ve multiplayer olmayacağını, tamamen tek kişilik oyun üzerine yoğunlaştıklarını açıklamış.

Dediğimiz gibi bu haber ne kadar doğru ne kadar yanlış henüz net bir şey yok. Eğer mailleşme olduysa mail'lerin ekran görüntüsünü niye koymadılar. Nitekim bu zamana kadar o kadar çok dedikodu çıktı ki inanmak oldukça güç. Lakin yakında olayın özü belli olur.
Yorumlar 63
MK Okuru
MK Okuru 20.07.2024 16:39
Kalan Karakter: 300 Gönder
Half-Life 3, 2014 yılında yüzünü gösterecek!
İlginizi Çekebilir