Half-Life: Alyx için 3 yeni oynanış videosu yayınlandı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 3.03.2020 - 10:52
Half-Life: Alyx için 3 adet video yayınlandı. Oyunun farklı evrelerinden alınan bu oynanış videolarının toplam uzunluğu 10 dakikayı geçiyor.

Valve firmasının geçtiğimiz Kasım ayında sürpriz bir şekilde duyurduğu Half-Life: Alyx için yeni videolar yayınlandı. Çıkış tarihi yaklaştıkça daha fazla bilgi sahibi olmaya başladığımız oyun için 3 adet video yayınlandı. Oyunun farklı evrelerinden alınan bu oynanış videolarının toplam uzunluğu 10 dakikayı geçiyor.

Half-Life: Alyx için 3 yeni oynanış videosu yayınlandı

Yayınlanan videolarda "Oynanış videosu" başlığını kullanan Valve, oyunun dinamiklerini adeta gözler önüne sermiş. Sanal gerçeklik ilerleyişini Half-Life dinamikleri ile birleştiren oyunda doğal olarak seriden aşina olduğumuz birçok dinamiği de görüyoruz. City 17'nin farklı noktalarında geçen bu oynanış videolarında silah kullanımı dışında çevre dinamiklerini nasıl kullanacağımıza da değinilmiş. Yeri gelmişken çevreyle etkileşimin her Half-Life oyununda olduğu gibi oldukça fazla olduğunu da söyleyebiliriz.

Bir vagonda başlayan ve tabanca kullanımını gösteren ilk oynanış videosunda sanal gerçeklik kontrollerinin nasıl olduğunu da görüyoruz. Klasik olarak ışınlanma sistemini kullanacak olan oyunda ayrıca grafiklerin dikkat çektiğini de itiraf etmek gerek. Özellikle bu videonun başında gördüğümüz ve Alyx'in ölü headcrap'ı iteklediği sahne ile birlikte araştırma kısımları da etkileşim konusunda oyuncuya güzel bir fikir veriyor.

Yukarıdaki oynatıcıdan da izleyebileceğiniz bu videoda ayrıca silah güncelleştirme sistemine de yer verilmiş. Görüş, mermi kapasitesi gibi konularda silahımızda bazı değişiklikler yapabileceğiz.

Yine etkileşim konusunda birçok örneğe yer verilen 2. oynanış videosunda daha çok City 17 atmosferi gözler önüne serilmiş. Bu videoda oyunun grafiksel anlamda ne kadar başarılı olduğunu da görüyoruz. Tabi böyle hissetmemizde Half-Life evrenine olan özlemimizin yeri de muhtemelen oldukça büyük. 

Bu videoda ayrıca pompalı tüfek kullanımı ile birlikte oyunda bazı ufak korkutma sahnelerinin bulunacağı da gözüküyor. 

İlk 2 videoya göre daha açık mekanlara yer verilen 3. oynanış videosunda ilk olarak düşmanlara nasıl yöntemlerle saldırabileceğimiz üzerinde durulmuş. Yani onları kafadan vurabileceğimiz gibi üzerlerinde bulunan özel gereçlere de ateş edebileceğiz. Bu videoda Alyx'in düşman üzerinde bulunan tüpe ateş ettiğini ve onun patlamasını sağladığını görüyoruz. Kendimize siper oluşturabileceğimiz oyunun bu videosunda daha fazla aksiyona yer verilmiş.

Half-Life ve Half-Life 2 arasındaki olayları konu edinecek olan Half-Life: Alyx, 23 Mart 2020'de çıkacak. Bu tarihe kadar Half-Life serisini Steam üzerinden bedava olarak indirip oynayabilirsiniz.

Half-Life: Alyx için 3 yeni oynanış videosu yayınlandı

Yorumlar 18
MK Okuru
MK Okuru 24.10.2021 16:48
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.03.2020 18:30
Ninjamı bu half life.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.03.2020 16:28
VR oyun salonu açtım 7-8 ay dayanabildim. VR oyun herkese hitap eden ve sürekli oynanabilecek bir platform değil. Baş döndürmesi v.s sağlık açısından bir çok problemi var. Oyun platformu dışında diğer alanlarda kullanılması çok daha mantıklı. Tavsiyem para yatırmayın.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.03.2020 17:22
Bir gün VR almayı planlayan biri olarak, oradan oraya teleport olma olayı çok rahatsız edici geldi bana. Walking Dead vr oyununda yürüyor karakterimiz güzel güzel. Half Life Vr oyununda teleport oluyoruz.
MK Okuru
MK Okuru 5.03.2020 09:11
Yürütebiliypsun ayarlanıyo
Mezgittava65
Mezgittava65 4.03.2020 23:12
oyunun içinde opsiyonel olarak var.İstersen ışınlanabiliiyorsun istersen yürüyorsun.
MK Okuru
MK Okuru 4.03.2020 20:32
Işınlanma olmadan da oynanabilir bir oyun.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.03.2020 11:28
VR satışları %70 azaldı sırf o yüzden vr ye yaptılar oyunuki tekrar satışlar düzelsin diye yoksa kim oynarlan VR ile oyun ? half life 3 ü yapsalardı neolurdu sanki ?
MK Okuru
MK Okuru 5.03.2020 08:50
19.46 doğru diyor. VR kullanan kaç kişi var sence??
MK Okuru
MK Okuru 4.03.2020 19:46
VR satışları azaldı demenin kaynağı nedir?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.03.2020 17:39
Hl3 diyenler ve neden vr'a çıkıyor diyenler bitmedi. Yıl 2020 hl gibi bir oyun hiçbir oyuncunun beklentilerini karşılayamaz o oyun 2012 de kaldı hl her zaman devrim yaratmıştır. Bu doğru ama fps türünü daha nasıl değiştirebilirler ki adamlar. Oyunu beğendim ama vr çok pahalı diye oynayamayacağım.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Half-Life: Alyx için 3 yeni oynanış videosu yayınlandı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×