Half Life: Alyx oynadık. Denildiği kadar iyi mi?

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 25.03.2020 - 16:53
Sanal gerçeklik gözlükleri için özel olarak tasarlanan Half-Life: Alyx sonunda çıktı. Biz de HTC Vive pro ile oyunun ilk 20 dakikasını oynadık.

Valve'ın geçtiğimiz yılın sonunda duyurduğu Half-Life: Alyx sonunda piyasaya çıktı. Sanal gerçeklik gözlükleri için özel olarak duyurulan oyun, sahip olduğu atmosferi ve etkileşim özellikleri ile oldukça iddialı. peki Half-Life: Alyx gerçekten de denildiği kadar iyi mi? HTC Vive Pro ile oynadığımız Half-Life: Alyx'in bu videosunda oyunun etkileşim sistemine ve genel dinamiklerine de yakından bakıyoruz.

Half-Life: Alyx oynadık / İlk 20 Dakika

Öncelikle daha önce sanal gerçeklik gözlükleri için başarılı örnekler görmüş olsak da Half-Life: Alyx gerçekten de çıtayı bir adım ileri taşımayı başarmış. Bazı aksaklıklar dışında neredeyse mükemmel çalışan bir oyun var karşımızda. Üstelik HTC Vive Pro modelinde olduğu gibi kalibrasyonu iyi ayarlar ve oyun alanınızı da ona göre dekore ederseniz oyunun keyfi çok daha üst seviyelere taşınıyor. Oyunu oturarak da oynamak mümkün ama geniş bir alan ve hareket özgürlüğü ile çok daha iyi bir performans elde ediyorsunuz.

Half Life: Alyx oynadık. Denildiği kadar iyi mi?

Etkileşim anlamında oyunun çok zengin olduğunu da söylemem gerek. En ufak alanda bile etkileşime gireceğiniz onlarca eşya bulunuyor. Gravity Gloves sayesinde bu etkileşim dinamiklerinin ne kadar stabil çalışmaya başladığını da fark ediyorsunuz. Çünkü oynanışın temeli de bu etkileşim üzerine kurulmuş durumda. 

Half-Life Alyx, Episode 2'den 5 yıl öncesini konu ediniyor. Direniş ekibinin önemli bir üyesi olan Alyx vence'in hikayesine tanıklık ettiğimiz oyun ayrıca Half-Life evreni için de çok önemli sahne ve hikaye işleyişine sahip. Son olarak videoyu beğenirseniz bunu bir seriye dönüştürmeyi de düşünüyoruz. Siz Half-Life: Alyx hakkında neler düşünüyorsunuz?

Yorumlar 19
MK Okuru
MK Okuru 28.09.2021 07:20
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.03.2020 19:36
Çok iyi ama herifin önüne arkadan şişe fırlatıyor angut arkasına dönüp bakmıyor bile.Tepkimeler sıfır nerede ise.Yazık etmişler oyuna resmen.Düşünsenize bütün herkesin gerçek insan gibi davrandığını yapay zekanın tavan yaptığını.Ozaman yılın oyunu olurdu bu.
MK Okuru
MK Okuru 8.09.2020 22:22
Aynen ya bok gibi bir oyundu Half Life: Alyx. Asla ve asla oynamayın, oynattırmayın.
MK Okuru
MK Okuru 27.03.2020 21:59
Öyle olsa İyi olmazdı yazan arkadaş ?Sen Pac man oyna:) yok yok yada commodore64 bruce lee
MK Okuru
MK Okuru 27.03.2020 00:53
Oyle olsa oyun iyi olmazdi
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.09.2020 11:31
Yeni mi oynadın? Çok geç kalmışsın. Atı alan üsküdarı çoktan geçti pampa.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 31.08.2020 01:35
Bu yılın en abartılan oyunu. Oculus ile yarısına kadar geldim sıkıntıdan patladım. Puzzle oyunu desem değil, fps desen değil. Belki bir ara bitirmek için bitiririm.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.07.2020 18:23
Alışıla gelmiş görseller real foto yine kullanılmamış donanım gücünü kısıyorlar ve oyunlar hep sanal kalıyor
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.05.2020 15:01
mesele iyi olup olmaması değil güzel kardeşim
mesele oyunun sonundaki ayrıntı
Kalan Karakter : 300 Gönder
Half Life: Alyx oynadık. Denildiği kadar iyi mi?

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×