Half-Life: Alyx sadece VR platformunda kalabilir

Furkan Güler
Furkan Güler 23.11.2019 - 05:05
Geliştiriciler ne planlıyor?

Geçtiğimiz akşam duyuru videosuyla birlikte ortaya çıkan yeni Half Life oyunu Half-Life: Alyx, Valve takipçilerini heyecanlandırdı. 15 senenin ardından tanıtılan yeni oyunun Half Life 3 olması bekleniyordu. Ancak yapımcılar, birinci ve ikinci oyunun arasında kalan bir hikayeyi anlatacaklarını açıkladılar. VR platformu için duyurulan oyun hakkında bu kez yeni bir açıklama geldi. Valve çalışanı Dario Casali, The Game Awards yapımcısı Geoff Keighley ile yaptığı röportajda bu projenin aslında bir VR keşif oyunu olduğunu, sonrasında bir Half Life oyununa dönüştürüldüğünü açıkladı. Geliştiricilerin Half-Life: Alyx'i VR dışına da taşımak istediğini söyleyen geliştirici, bunun mümkün olmadığının altını çizdi.

Half-Life: Alyx sadece VR platformunda kalabilir

Klavye ve fare ile oynanabilen bir sürümü yayınlamak istediklerini söyleyen Casali, projenin sadece VR'da kalacağına dair açıklamalarda bulundu. Temasının Half Life olması yüzünden bu kadar gündeme gelen Half-Life: Alyx, aslına bakarsanız pek yenilikçi mekanikler barındırmıyor. Yine de Valve'ın bizlere sürprizler hazırladığını söyleyebiliriz. 2020 yılının Mart ayında çıkacağı açıklanan Half-Life: Alyx, bakalım üçüncü oyunun kapısını aralayacak mı?

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 27.11.2021 10:57
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.11.2019 21:17
Amaç belli ya millete VR aldırmak
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.11.2019 20:59
VR demek gözleri beyni çok çok kötü duruma sokmak demek ve nedir ya niye takalım normal klavye ile ekrana bakarak oynasak
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.11.2019 10:48
Ya şu haberi allah için düzgün yazın yazdığınız cümle ile bi sonraki uyuşmuyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Half-Life: Alyx sadece VR platformunda kalabilir

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×