1/2

Halo: Reach

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Bir grup askerin, milyonları kurtarma çabası
Microsoft'un en önemli FPS'si Halo, bitmeye niyetli gözükmüyor. Hazırlanan oyunlar, yazılan kitaplar ve var olanlar üzerine getirilen eklentiler, yıllardır süren destansı maceranın heyecan düzeyini her daim yüksek seviyede tutuyor. Açıklanan güncel verilere göre, Xbox Live'da 2009'un en fazla ilgi gören başlığı Halo 3 oldu. Çıkalı yaklaşık 3 yıl olmasına rağmen büyük ilgiyle oynanan yapım, haliyle devam etmeyi de hak ediyordu. Halo Wars ve ODST'nin ardından şimdi de sırada Reach var...

Reach, Halo evreninin köklerine iniyor. İlk maceradan önceki zaman dilimini konu alan yapımda, insan kolonileri için çok önemli olan Reach gezegeninde vuku bulan olaylar ekranlarımıza taşınacak. Bu gezegende askeri ve diğer konularda gizli araştırmalar yapılmaktadır. Covenant güçlerince yapılan saldırı, milyonlarca canlıyı ölümle burun buruna getiriyor ve büyük savaşın ilk fitili de ateşleniyor.

Halo: Reach

Reach için
6 kişiden oluşan ekibe mensup bir teğmeni yöneteceğiz. Arkadaşlarımız da eğitimli insanlar ve böylelikle birlikte hareket ederek çeşitli taktikler geliştirebileceğiz. Söylenenlere göre Reach'de çok büyük haritalar yer alacak. Yapımcılar, bölüm tasarımlarının Halo 3'ten daha iyi olduğunu belirtiyor. İstediğimiz bölgeden hareket edebilecek, üzeri silahlarla donaltılmış araçları sürebileceğiz.

Oyunun amacı, Nobre ekibin verdiği mücadeleyi gösterebilmek. Durum şu ki gezegen büyük bir direnç göstermesine rağmen, yine de yok olacak ve milyonlarca kişi hayatını kaybedecek. Bunu engellemek için uğraş veren insanlarsa, destansı mücadelelere zemin hazırlayacak.

Bungie, grafikler ve yapay zekâda geliştirilmeler yapıldığını söylüyor. Online olarak zaten büyük ilgi gören seri, Reach'te Modern Warfare'dekilere benzer perkler ve yeni silahlarla desteklenecek. 2010'un bahar aylarında da multiplayer betasının yapılması düşünülüyor. Eğer ön sipariş verdiyseniz, otomatikman betaya da hak kazandınız demektir. Kontrollere de ekleme yapmadan olmaz; düşüncelere göre yeni oyuna Natal desteği de gelebilir.

Halo: Reach, Xbox 360 konsoluna özel olarak yıl sonuna doğru raflarda olacak. Microsoft, kendisine fazlasıyla güveniyor. Öyle ki "bu oyun, 2010'un en büyük başlığı olacaktır" açıklamasını bile yapabiliyor. Her ne olursa olsun Reach'in "Halo 4 olmadığını da" ekliyorlar. Demek ki savaş, daha uzun süre devam edecek.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×