Hard Truck: 18 Wheels Of Steel

Erdinç Yılmaz
Erdinç Yılmaz 3.06.2010 - 12:31
Bilgisayar başında 100'lerce km gitmek mi? Yok canım daha neler.
Platformlar PC
Hard Truck: 18 Wheels Of Steel
  • Yapımcı - Yayıncı Sunstorm Interactive - ValuSoft
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Yarış
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 75
Artılar -
Eksiler -

Bu tür oyunlar aslında hiç bana göre değil. Alışmışım en az 150km hız ile gitmeye şimdi altımda bir kamyon en fazla 130km ile gidebiliyorum. Peki bu oyunu bana sevdiren özellik ne? Öncelikle konusu çok basit. Oynanışı basit. Elimizde bir kamyon ve 10,000$cık var, bir şirket kuruyoruz. Ha birde Notebook var. Bilgisayar çocuğuyuz ya ondan. İşlerimizin hepsini bilgisayardan yapıyoruz. Tabiki elimizin altında Barracuda olunca siteler felan şakır şakır açılıyor. Şirketler ile görüşüp şehirler arası yükler taşıyoruz. Tabi taşı taşı bir yere kadar. İşimizde biraz uzmanlaştığımızda yanımızda çalışmak üzere bizim gibi tipleri alıyoruz. Tabi durum böyle olunca hem işler hemde kazanç artıyor. İşte oyunun konusu ve amacı bu inceleme bitti.

Koli Koli Dodge Viper

Oyunda şehirler çok yavan hazırlanmış. Ben o kadar saat dolandım bir allahın kulu göremedim. Gezdiğimiz şehirlerde Los Angeles, San Francisco felan yani. Öyle köylerde geziyoruz sanmayın. Birde göze çarpan şey ise şehirdeki Dodge Viper' lar. Ben bu kadar Viper' ı hiç bir arada görmemiştim. Hesaplamalarıma göre metrekareye 3 Viper düşüyor o derece. Neyse, grafikler ne kadar High yaparsanız yapın hiç High olmuyor. Hatta ara sıra makina kasılıyo ama ıh ıhh grafik namına tık yok. Oyunda hasar alma diye birşeyde yok. Gerçi var bir tabloda hasar raporu gözüküyor ama araç üzerinde bir yamulma, çizilme gibi bir şey yok. Grafiklerin aksine içerik olarak çok zengin bir oyun. Mesela yola çıktınız. Yolda bir sürü benzinci var girip benzin alabiliyorsunuz. Sonra kalacak yerler var uzun yollarda arabanızı park edip dinlenebiliyorsunuz. Sonra özel tamirciniz var yolda kaldığınız zaman gelip arabayı tamir ediyorlar.

Müslüm Baba İle Yol Sohbetleri

Aracınızda sizi rahatlatacak herşey var. Hatta bir kaset çalar bile mevcut. Gerçi ben çok baktım Müslüm Baba ile yol sohbeti kaseti yok ama olsun. Rock parçalarından oluşan bir çok şarkı var ki insanı gaza getiriyor. Gerçi ne kadar gaza gelsenizde araç 130km' yi geçemiyor ya neyse. Ayrıca oyunun kendi klasörü altında yer alan music kısmına kendinizde şarkılar ekleyebiliyorsunuz. Müzik bu oyunda çok önemli çünkü gerçekten 100lerce KM yol gidiyorsunuz. Saat tuttum San Francisco' dan Los Angeles' a 25 dakkada gittim o derece yani. Yollarda her zaman kebap olmuyor tabiki. Ara sıra trafik sıkışıyor. Kar yağıyor araba kayıyor. Yağmur yağıyor silecekler açık gidiyoruz felan harika. Birde tabelalar var. Devamlı takip etmelisiniz özellikle iş üstündeyken. O kadar çok otoban var ki kaybolmak çok basit.

Son Sözler :

Bu oyun çok sağlam. Belki ilk başlarda biraz sıkıcı gibi gelebiliyor. Nede olsa alışmışız devamlı adam sollamaya şimdi devamlı sollanmak biraz acı veriyor. Ama oynadıkça insan alışıyor. Müzikleri bir harika. Devamlı dinleyesi geliyor insanın. Tamam belki grafikleri çok iç açıcı değil ama oyun çok zevkli. Zaten son zamanlarda oyunlar böyle çıkmaya başladı. Yakışıklı değiller ama sempatikler!!

Yorumlar 36
MK Okuru
MK Okuru 27.11.2022 05:12
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.06.2016 12:59
18 Wheel of steel across america oyununu nereden bulabilirim
Kalan Karakter : 300 Gönder
Hard Truck: 18 Wheels Of Steel

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×