1/2

Harry Potter and the Half-Blood Prince

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Karanlık Lord'a karşı tüm Hogwarts büyücüleri
Harry, Karanlık Lord’un geri döndüğünü gören tek kişiydi. Başta Büyü Bakanı olmak üzere hemen herkes, karşısında yer aldı ve buna inanmak istemedi. Bu süreç boyunca Dumbledore, Harry’i uzaktan izliyor ve olan biteni iyi analiz etmek istiyordu. Lord Voldermort ve müritlerini durdurmaya cesaret edebilen herkes, Zümrüdüanka Yoldaşlığı çatısı altında bir araya gelmiş, bunun bir benzerini de okulda oluşturmak isteyen Harry, “Dumbledore’un Ordusu” isminde gizli bir grup kurmuştu. Bu sayede katılan herkes, kara büyüye karşı savunma sanatlarını öğrenebilecekti. Beklenen ilk savaşın ardından Harry, artık ailesinden geriye kalan son kişiyi de kaybetmişti ve Voldemord hala hayattaydı…

Yüce büyücüler aşkına

Harry Potter (HP) serisi, hem kitapları hem de filmleriyle dünya çapında büyük ilgi görmeye devam ediyor. Son kitabın da piyasaya sürülmesiyle birlikte seriyi tamamlayan J.K. Rowling, Harry Potter ismini sürdürecek mi bilinmez, ama oyun ve film sektörü buna hayır demiyor. Serinin son kitabı olan Harry Potter ve Ölüm Yadigârları için Warner Bros, şimdiden 2 bölümlük bir film düşünüyor. Oyun haklarını elinde bulunduran EA ise, hem filmlerle aynı isimlerde hazırladığı oyunlarla hem de HP ismi altında hazırlanan diğer yapımlarla boy göstermeyi planlıyor.

Harry Potter and the Half-Blood Prince
"Tam da benzin bitecek zamanı buldu! Depoyu tamamen doldurmuştum, ama bu süpürge de çok yakıyor."

Aynı isimli filmden uyarlanan yapım, EA’in Bright Light Stüdyosu tarafından geliştiriliyor. Normal çıkış takvimine göre geçtiğimiz yılın Kasım ayında, Melez Prens’i oynuyor olacaktık. Filmin yapım şirketi Warner Bros, gösterim tarihini geçen sene Kasım’dan, Temmuz 2009’a kaydırılınca, kaçınılmaz olarak da ertelenmiş oldu. Yine de bu uzun ertelemeye rağmen proje hakkında fazla bilgi verilmedi. En azından önceki Harry Potter oyunları kadar göz önünde olmadı.

Merlin’in sakalı

Hogwarts’taki 6. yılına girmek üzere olan Harry, artık hiç olmadığı kadar tehlikededir. Karanlık Lord’un döndüğü görülmüş, fakat henüz nerede olduğu bilinmediği için endişe edilmektedir. Harry, Dumbledore’un gözetiminde yeni büyüler, yeni yöntemler öğrenmektedir. Ayrıca kendisine bitki bilimlerini temel alan bir de kitap verilir. Kitabın yazarı, Melez Prens’tir. Harry ve Dumbledore, sürekli bir uğraş içerisinde yer alarak Karanlık Lord’u durdurmanın yollarını aramaktadır. Bu arada Melez Prens unvanlı kişi ise, hiç de yabancı biri değildir...

Yeni filmle aynı konuyu işleyecek yeni oyunumuz, önceki yapımlarda da olduğu gibi TPS bakış açısına sahip. Harry Potter’ı kontrol ediyoruz ve yapım boyunca Ron ile Hermonie de bizimle birlikte yer alıyor. Hermonie, her zamanki en büyük yardımcımız konumunda yer alırken, bu kez Ron’un daha da romantikleşen duygularına şahit olacağız. Her ne kadar hedefteki kişi Karanlık Lord olsa da, ilk amacımız Ölüm Yiyenler’i durdurmak olacak. Bunun için de iyi bir eğitime ihtiyacımız var.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×