Harry Potter and the Half-Blood Prince

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Nedir bu Harry'nin çektiği?
Warner Bros’un önemli film serisi Harry Potter, altıncı filmiyle beyazperdeye konuk olmaya hazırlanırken, EA Games tarafından hazırlanan aynı isimli oyunu da piyasaya sürülecek. Bright Light stüdyosu tarafından geliştirilen yapım, normal plana göre 10 Kasım’da filmle birlikte sevenleriyle buluşacaktı. Fakat yaşanan bir takım sorunlar ve Hollwood’daki eylemler, projeyi Temmuz ayına kadar erteledi. Çıkışına az bir süre kalan oyun için EA, bir demo yayımladı ve Hogwarts’a küçük bir gezinti yapmamıza izin verdi.

Hogwarts’taki altıncı yılında Harry Potter’ın “Melez Prens” isimli kitabı bulmasıyla başlayan yeni olaylar, akabinde Karanlık Lord ile olan amansız mücadeleye kadar uzanan bir süreci kapsıyor. Demoda oyunculara sunulmuş iki adet mod bulunuyor; Uçuş ve düello kulübü modu. Yani senaryo moduna dair hiçbir detay yok. Grafik ayarlarına da kısaca göz gezdirdikten sonra sıra demoyu denemeye geliyor.

Asam var, uçururum

Başlangıçta Harry’nin arkadaşları, Dumbledore’un yeni bir düello kulübü kuracağını, bunun için de egzersizlere başlamamız gerektiğini söylüyor. Biz de bunun üzerine düello alanına gidiyoruz. Karşımızda Ron var. Birkaç direktif aldıktan sonra ilk saldırımızı gerçekleştiriyoruz. Fareyi döndürerek ve sol tuşuna basılı tutarak saldırabiliyor, Q ve E tuşlarına basarak, bize doğru gelen büyü toplarından kaçabiliyoruz. Ekranda yer alan rakibimizin sağlık barını bitirdiğimiz takdirde ilk karşılaşmayı kazanmış oluyoruz. Düellolar iki raunt olarak düzenleniyor. Ron ile dövüştükten sonra, bu kez bir kız öğrenciyle düello yapıyoruz. Bu kez önümüzde saklanmak için ahşap kalkanlar da var. Tabii ki birkaç darbe sonucu deforme oluyorlar. Bu karşılaşmayı da kazandığımız takdirde ödüllendiriliyoruz ve demo itibariyle bu modu tamamlıyoruz.

Harry Potter and the Half-Blood Prince
"Demoda Quidditch maçları için egzersiz yapıyoruz."

Süpürgem var, uçarım

Uçuş egzersizleri ise, Quidditch maçları için gerekli. Fakat bu gözünüzü korkutmasın, çünkü tamamen küçük oyunculara odaklı bir oynanış hazırlandığı çok net. Hiçbir yön tuşuna basmanıza gerek yok, çünkü kamera otomatik olarak ilerliyor. Sizin yapmanız gerekenler ise, fareyi kullanarak önünüze gelen yıldızların içerisinden eksiksiz geçmeyi başarabilmek. Çünkü bunu yapmaya çalışan diğer rakip oyuncular da bulunuyor. En iyi dereceyi kim elde ederse topu da o yakalıyor ve karşılaşmayı sona erdiriyor.

Oyunun görsel kalitesi, günümüz teknolojisinin çok gerisinde. Önceki HP oyununda kullanılan grafik motoruyla yola devam edilmiş, fakat ortaya vasat görüntüler çıkmış. Karakter ve çevre tasarımları, animasyonlar tam bir facia. Özellikle düello modunda, karakterlerin yürüyüşleri, el hareketleri, çok komik olmuş. Aynı şekilde uçuş sırasında her hangi bir yere çarparsanız, hiçbir etkilenme olmadan yola devam edebiliyorsunuz. 17 Temmuz’da filmle birlikte aynı anda piyasaya sürülmesi beklenen Melez Prens, küçük oyuncuları hedefleyen bir yapım ve kesinlikle vasat görünüyor.
Yorumlar 24
MK Okuru
MK Okuru 20.05.2022 21:11
Kalan Karakter : 300 Gönder
Harry Potter and the Half-Blood Prince

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×