Hatred yapımcıları: "Şiddeti doğru göstermiyoruz, olduğu gibi yansıtıyoruz"

Emre Günen
Emre Günen 19.12.2014 - 11:35
Gabe Newell'ın af çıkardığı oyunun yapımcıları kendilerini savundu.
İlk fragmanı ortaya çıktığından bugüne kadar sürekli gündemde kalan ve ağır eleştirilere maruz kalan Hatred için yapımcılar kendilerini savundu. Yapımcı firma Destructive Creations'ın çalışanları, aşırı şiddet içerdiği söylenen oyunun aslında şiddeti olduğu gibi yansıttığını savundular.

Başkahramanlarının kim olduğunun mühim olmadığını belirttikleri Hatred'da, dünyadan ve tüm insanlardan nefret eden bir adamın öfke dolu hikayesi anlatılıyor. Sebepsiz yere herkesi öldürmeye başlayan karakterin kim olduğu veya geçmişin ne olduğu da yapımcılar tarafından açıklanmıyor.

Hatred yapımcıları: "Şiddeti doğru göstermiyoruz, olduğu gibi yansıtıyoruz"
Arka planda nelerin yaşanmış olduğunu açıklamayı kafasına takmayan Destructive Creations ekibi, oyunculara saf bir oyun deneyimi sunmaya çalıştıklarını belirtti.

Kahramanın ne isminin, ne de acıklı bir hikayesinin olmadığını belirten Hatred yapımcıları, herkesi öldüren bir adamın kendine göre haklı sebeplerinin olup olmadığını açıklama gereği duymadıklarını, şiddeti aynen gerçek hayatta olduğu gibi yansıtmak istediklerini de söylediler.

Hatred yapımcıları: "Şiddeti doğru göstermiyoruz, olduğu gibi yansıtıyoruz"
Diğer şiddet içerikli oyunlarda da benzer sahnelerin bulunduğunu, ancak onlara bu kadar yüklenilmediğini de söyleyen Hatred yapımcıları, "Hatred basit ve sade bir oyun. Eline silahını ya da baltasını kapıp etrafındaki insanları öldürmeye giden bir karakterin olduğu basit bir 'Shooter' yapımı. Benzer oyunlarla defalarca karşılaştık," ifadesini kullandılar.

Steam'de kısa süreli yasaklanma yaşayan Hatred, oyunculardan oldukça fazla olumlu oy aldığı ortaya çıkınca Gabe Newell tarafından geri gelmişti. Oy veren oyuncular tarafından safkan bir aksiyon olacağı düşünülen Hatred'ın, 2015'in ikinci yarısında çıkması planlanıyor.

Peki, siz Hatred hakkında neler düşünüyorsunuz?
Yorumlar 33
MK Okuru
MK Okuru 28.10.2021 23:02
Kalan Karakter : 300 Gönder
Hatred yapımcıları: "Şiddeti doğru göstermiyoruz, olduğu gibi yansıtıyoruz"

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×