Headhunter

Emrah Erşahin
Emrah Erşahin 3.06.2010 - 12:31
Acaba Sega'nın kahramanı Jack, bizim Snake'e rakip olabilir mi?

Sega’nın Snake’i

DreamCast çıktıktan sonra Sega alışılagelmiş tarzının dışında oyunlar üretmeye başladı. Bu oyunlardan biri de DC’den sonra PS2’ye gelen Headhunter...

Güzel bir hikaye, fakat...

Headhunter’da başrolleri Jack ve Angela paylaşıyor. Oyundaki amacımız kısa ve öz olarak Angela’nın babasının katilinin kim olduğunu bulmak ve Angela’yı rahata kavuşturmak. Tabii hikayede film tadında, insanı şoka sokan ve değişik yönler bulunuyor. Fakat bunları oynayıp da öğrenmeniz daha heyecanlı ve akıcı oluyor.

Oyun birçok yönüyle Metal Gear Solid 2’ye benziyor ve sanki değişik bir versiyonuymuş gibi bir hava yaratabiliyor. Snake’in telsizinin yerini kol saati almış, mekanlar çok daha değişik, grafiklerde de değişiklikler var, hikaye değişik, motorsiklet kullanabiliyoruz. Fakat diğer yönler tamamiyle MGS 2’den alınmış gibi.

Oyunda tıpkı MGS 2’de olduğu gibi gizlilik ön planda. Görevlere başlamadan önce alıştırma niteliğindeki kısa görevleri bitirmeniz gerekli. Bu kısa görevler, bütün büyük görevlere başlamadan önce yapmanız gereken ve o görevin zorluğuna alışabilmek için oyuna eklenmiş. Bu kısa görevleri bitirince seviye atlıyorsunuz ve yeni ekipmanları cebe indiriyorsunuz. Oyunda görev atladıkça daha güçlü silahlara sahip oluyorsunuz. Shotgun, machine gun, grenade launcher, el bombası oyunda kullanabileceğiniz silahlardan bazıları. Ayrıca yapay zeka da, silahlarda olduğu gibi seviye atladıkça güçleniyor. Birde oyunda motorsiklet kullanabiliyoruz ve bu araç sayesinde görev yerlerine rahatlıkla??? gidebiliyoruz. Yine MGS 2’de olduğu gibi çatışma anında duvara yaslanıp, aniden ateş açma gibi özellikler de oyunda bulunuyor.

Grafikler temiz görünüyor fakat PS2’ye yakışacak derecede değil. Sesler fazla karizmatik değil (MGS2’de olmadığı gibi). Atmosfer ise bir ajan oyunu hissini tattırıyor.

Oyun kısa görevleri tamamlayıp büyük görevlere ulaşarak ilerliyor ve bir süre sonra sıkıcı olabiliyor. Bir de buna işkence gibi bir kontrolü olan motorsiklet kullanımı eklenince... O andan sonra tek düşünceniz, biran önce oyunu bitirip, değiştirmek oluyor. Bu yüzden oyunun en kötü yanı oynanabilirliğin düşük olması.

Bir alternatif arıyorsanız

Eğer MGS 2’yi bitirip, bu tarzda bir oyun arıyorsanız Headhunter’ı denemenizde yarar var. Fakat hala MGS 2’ye ulaşamadıysanız, ne yapıp edin ona ulaşmaya bakın.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 30.06.2022 20:44
Kalan Karakter : 300 Gönder
Headhunter

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×