1/2

Hearthstone: Heroes of Warcraft

Hearthstone: Heroes of Warcraft

Kaan Onur Kaftanoğlu
Kaan Onur Kaftanoğlu 31.12.2013 - 09:59
Kartların gücü adına
Hepimizin bildiği gibi HeartStone Blizzard'ın yakında açık betasını çıkaracağı stratejik kart oyunu ama yeni olduğuna bakmayın aslında hepimizin WoW'dan aşina olduğumuz kahramanları Heartstone'da tekrardan görüyoruz. Bu kahramanlar oyun içerisinde dokuz sınıfa ayrılmış durumda ve bu kahramanların kendine özgü kartları var. İsterseniz bu kartları oyun kendisi otomatik olarak ayarlıyor ya da siz kendi destenizi kendiniz diziyorsunuz. Oyun aslında burada karışmaya başlıyor çünkü toplamda otuz adet kart alabiliyorsunuz yani desteniz bu otuz karttan ibaret şekilde oluyor ama oyunda çok daha fazla kart bulunmakta. HeartStone'da, Casual, Ranked ve Arena olmak üzere üç farklı oyun modu bulunuyor ama bunlardan önce oyunda geçmeniz beklenen bir tutorial var.

Hearthstone: Heroes of Warcraft
İlk olarak kahramanlardan ve onların özelliklerinden bahsetmek gerekir ise ilk söylememiz gerekenlerden biri; her kahramanın kendine özgü bir yeteğeni bulunmakta. Örneğin mage yani büyücü seçerseniz bu kahramnın yeteneği rakibin her hangi bir kartına veya direkt rakip üzerinde kullanılabilen bir adet alev topu atıyor. Ya da ben priest oynamak istiyorum derseniz onun yeteneği ise normal olarak kendi minyonlarına ya da direkt kendisine heal atmak yani can puanlarını yenilemek. Tüm kahramanların bu şekilde ayrı ayrı bir yeteneği bulunmakta. Bunun dışında her kahramanın kendine özgü kartları var.

Hearthstone: Heroes of Warcraft
Bu kartlar diğer kahramanlar tarafından kullanılamıyor. Ama elbette tüm kahramanların kullanabildiği temel bir kart sistemi de var. Ama kahramanları birbirinden ayıran bir çok kart destesi de var. Örneğin tekrar büyücü karakteri üzerinden gidersek, büyücünün, rakip takımın yerdeki tüm kartlarına dört hasar verebilen bir büyü kartı var ama diğer kahramanlarda bu kart yerine başka kartlar var.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×