1/2

Heavenly Sword

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
Goddess of War?
Ufakken Conan’nın filmini izlemiştim, acayip hoşuma gitmişti. Aradan biraz zaman geçti. Kızıl kafalı savaşçı bir kadının da olduğu Conan’nı izlemiştim. Ama terslik vardı, benim bildiğim Arnold Schwarzenegger, Conan değildi. Kalidor isimli farklı biriydi. Brigitte Nielsen’in canlandırdığı Red Sonja o zamana kadar izlediğim ve başrolünde savaşçı güzel bir afetin olduğu ilk filmdi. Arnold Schwarzenegger esas kahraman değildi. Red Sonja, film boyunca dövüşür eder, karşısına gelenleri feci pataklardı. Aradan geçen zamanda birçok savaşçı kadının olduğu filmler yapıldı. Liseye geldim o sıralarda televizyonda “Xena” yani Zeyna gösterilmeye başlandı. Red Sonja gibi kılıç kullanırdı, ancak ondan çok daha hareketliydi. Uçan tekmeler savurur, taklalar atar, duvarlara tırmanır, bağırıp belindeki ölümcül halkasını sallardı. Pazar günleri en başta rahmetli Eko TV’de Güven Erkin Erkal’ın programını izlerdim. O biterdi Zeyna başlardı. Dizi de bittikten sonra yatardım ve Pazartesi günü hemen okula.

Kılıcımın kını

Red Sonja’nın kızıllığını ve kılıç kullanmasını alıp, Zeyna’nın elastikliği ve dövüş yeteneğiyle karıştırırsak, karşımıza Nariko çıkacaktır. Nariko kim mi? PlayStation 3 tarafından hazırlanan, 2005 ve 2006 E3 fuarında resmen şov yapan Heavenly Sword’un başkarakteri. Oyun iki fuarda da gösterilen videolarıyla ciddi anlamda heyecan yarattı ve Combo’ları izleyenler “Oha” şeklinde bir tepki verdi. Gelelim yapımda neler neler varmış.

Heavenly Sword’un en büyük kozu hiç kuşkusuz aksiyonu ve ön plana çıkan combo’ları olacak. Özellikle yapımda bu konuda çok dikkat ediliyor. Oyuna başladığımız zaman Nariko’nun ölümcül hareketleri ve yetenekleri olacak. Ancak ilerledikçe, elimiz alışacak ve Nariko da yeni şeyler öğrenecek. Alışılan kontroller ve yenilikler birleşince, ortaya tam bir yıkım makinesi gelecek gözüküyor. İşin en güzel kısımlarından biri kendi combo’larımızı kendimizin üretecek olması. Böylece oynanış daha farklı olacak ve rakipler üstünde daha çok hareket deneyeceğiz.

Silahlar

Nariko’nun combo’larına birde silahlar eşlik ediyor. Yanımızda sürekli duracak bir kılıcımız olacak. Ancak Ninja Theory’den söylenenler de var, Heavenly Sword içinde kullanabileceğimiz fazla sayıda silahın olacağı yönünde. Kısaca oyun başından itibaren bir tane kılıçla idare etmeyeceğiz.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×