1/7

Heavy Metal F.A.K.K 2

Ali Hatay
Ali Hatay 3.06.2010 - 12:31
Ritual Entertainment'ın ilginç oyununda Julie'yi yönetiyoruz.

1-Traning:
Bu bölümde Julie nin kabiliyetlerini deneyeceğiz.Fena da olmaz çünkü bu güzelin bazı özel kabiliyetleri var.Mesela taş atmak, kılıç kullanma v.s Güzel bir özelliğide her iki elinide aynı anda kullanabilmesi.Sağ eline kılıcı alıyorsa sol elinede kalkanı veya tabancayı alabiliyor.Silah seçmede biraz zorluk var. HalfLife oyununun silah seçimi sistemi gibi yapılmış 1-6 tuşlarına silahlar yerleştirilmiş,bu tuşların da alt katagorilerine diğer silahlar yerleştirilmiş.

Sıkı bir savaşta silah değiştirmek biraz zor oluyor.Silah seçmek için 1-6 tuşlarından birisine basın alt ok ile alt katagorilere inebilirsiniz.Silah veya kalkanı hangi elinize almak istiyorsanız mause nin sağ veya sol tuşuna basın.

Klavye örtüsünü size en uygun gelen şekilde yapın.Ben TombRaider gibi yaptım ve çok rahat ettim.Zaten TR klavye örtüsü artık klasik gibi oldu. Talim odasına gitmek için Training yazan kapıdan girin.Yardımcı kızınız size ne yapacağınızı anlatıyor.Önce taş atmayı öğreniyorsunuz.Size belirli hedefler gösterilece bu hedeflere taşı atın.Başka hiç bir oyunda görmediğim bu özellik gerçeketen güzel olmuş.Taş deyip geçmeyin ileriki bölümlerde ateşli taşlar atabiliyorsunuz ki kodumu oturturuyor. Daha sonra kılıç kalkan kullanmasını halojen görüntüden ögreniyorsunuz.Tabanca ve ışın tabancasınıda belirli hedeflerde deniyorsunuz..Birde kanguruya benziyen yaratıkları kafese hapsetme çalışmaları var.Bunları tamamlayınca yan odaya geçiyorsunuz vede atlama zıplama eksersizlerini yapıyorsunuz.Bunları zaten yapabilirsiniz.Bir hareket var ki bunu mutlaka öğrenin.Sırtınızı duvara vererek çok ince yollardan geçme çalışması.Bu ileriki bölümlerde mutlaka öğrenilmesi gereken bir hareket.Dügmelere basma,kolları çevirme hareketlerinden sonra göreve başlıyabiliriz.

Benim anlatmam biliyorsunuz sağda bu var solda bu var şeklinde değil çıkış yolunuzu bulacağınız şekilde olacak..Bulmacalar TombRaider kadar zor değil.Zaten ip ucları konmuş.Bu da Julie nin Lara kadar zeki olmamasından ileri geliyor zannederim.

2-Julie's House:
"Eden" yazılı kapıdan girin.Gürdüğünüz bütün şahıslarla konuşun.Otomatik aracın taşıdığı yüke ve boşalttığı yere dikkat edin.Sonra bu arabayı takip edin."Market" yazılı kapının yanındaki adamla konuşun yeni icadı arabaya ilgi gösterin.Sonra "Lander" yazan kapıdan geçin

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×