Heavy Rain, şimdiye kadar kaç adet sattı?

Heavy Rain, şimdiye kadar kaç adet sattı?

Furkan Güler
Furkan Güler 23.01.2018 - 13:24
Oyunun satış rakamı hiç fena değil.

Heavy Rain sayesinde PlayStation 3'ün satışlarını oldukça yükselten Sony, geride bıraktığımız konsol neslinin oyundan oldukça memnun kalmışa benziyor. Sinematik bir anlatımı oyuncuların kontrolüne veren Quantic Dream'in son yayınladığı raporlar, Heavy Rain'in ne kadar başarılı olduğunu gösteriyor. Açıklanan istatistiklere göre oyun PlayStation 3 ve PlayStation 4 platformlarında şimdiye kadar 5.3 milyon adetlik satış rakamına ulaşmayı başarmış. Yaklaşık 20 milyon dolar maliyeti olan Heavy Rain'in, Sony'e oldukça kar getirdiğini söyleyebiliriz. Diğer bir taraftan 36 milyon dolar maliyeti olan Detroit: Become Human'ın ne kadar satacağını merak ediyoruz. Ancak Detroit: Become Human'ın, Heavy Rain'den çok satacağına kesin gözü ile bakabiliriz.

Heavy Rain, şimdiye kadar kaç adet kopya sattı?

Telltale Games ile doygunluk noktasına gelen sinematik sahnelere oyuncuyu dahil etme mekaniği büyük kitlelerce seviliyor. Ayrıca işin üstadı olan Quantic Dream'in, Telltale oyunlarına nazaran çok daha başarılı mekanikler ile karşımıza çıkacağını tahmin edebiliriz. Son olarak Heavy Rain'in, geride bıraktığımız altı aylık periyot içerisinde 1 milyon adet daha sattığı belirtiliyor.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 17.01.2021 12:45
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.01.2018 20:59
az bile satmış çok güzel oyundu. zamanının en yenilikçi ve devrim niteliğinde bir oyundu adeta. oyun dünyası Heavy
Rain'in öncesi ve sonrası diye ikiye ayrılır.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.01.2018 17:16
PS3 alma sebebimdir, açık ve net.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×