Hegemonia: Legion of Iron

Koray Koraç 3.06.2010 - 12:31
Age Of Empires’tan nerelere geldik? Taaaa uzayın derinliklerine.

Age Of Empires’tan nerelere geldik? Taaaa uzayın derinliklerine. Hegemonia günümüzden 100 yıl sonra gelecekte geçen 3D bir strateji oyunu. Geniş bir teknoloji, dört ırk, 40 çeşit uzay savaş gemisi, kahramanlar Hegemonia’da mevcut.

Hegamonia, 2104 yılında tam bir kaosun eşiğinde olan dünyada savaş patlar. Bu esnada dünyaya saldıran uzaylılara karşı birbirine düşman olan güçler birleşirler. Savaş daha da karmaşık bir hal almıştır. (Bu uzaylılar da koca evrende bula bula hep Dünyayı bulurlar).

Oyunda zoom olayı bulunuyor, yarattığınız uçaklara zoom yapıp onları yakından izleyebiliyorsunuz, oyunun yapımcısı Digital Reality’nin kullandığı grafik motoru ile göze hoş görünen grafikler elde edilmiş. Digital Reality, oyunun düşük sisitemlerde bile çalışabileceğini belirtiyor. Umarım öyle olur. İkonlar sol alt köşede bulunuyor, burdan filolarınıza ve ana geminize kısa yoldan ulaşabileceksiniz. Biriminiz üstüne sağ tıkladığınız zaman taktik seçenekler karşınıza çıkacak, burdan yapacağınız defans ve agresif hareketler yanında gideceğiniz yönü de seçebileceksiniz.

Birliklerinizin sınırı olmamasına rağmen kuracağınız gruplar sınırlı olacak. Gemi fabrikaları ve teknolojiler insan ırkı tarafından dünya ve yakınındaki gezegenlerde yaratılıyor. Oyunda vergilendirme sistemi de mevcut, bununla gezegenin üretimini artıracak, gemi üretimi ve keşiflerin artışını sağlayabileceksiniz. Hegemonia’da Warcraft III ve Warlord: Battlecry oyunlarında olduğu gibi kahramanlar takımınız başında olacak ve bu kahramanlar takımınızın yeteneklerini artırıp rakibinize daha fazla zarar vermenizi sağlayacak.

Oyunda multiplayer özellik de mevcut, Digital Reality multiplayerde üç mod bulunacağını belirtiyor;

  • Bilinen çatışma modu
  • Birlikte işleme modu: Bence eğlenceli olabilecek bir mod, arkadaşlarınızla veya bir başkası ile birleşip karşınızdakilerle karşı savaşıyorsunuz
  • Temel hedef (objective) modu: Seçeceğiniz konuyu bitirmeye çalışacaksınız

Çıkış Tarihi: Kasım 2002

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 16.07.2024 06:49
Kalan Karakter: 300 Gönder
Hegemonia: Legion of Iron
İlginizi Çekebilir