Hellblade'in yapımcısı Ninja Theory'den alkışlanacak hareket

Ahmet Özçilingir
Ahmet Özçilingir 20.04.2018 - 17:00
Yapımcı firma sivil toplum kuruluşuna 25 bin dolar bağışlayacak

İskandinav mitolojisini oldukça karanlık ve sıra dışı bir şekilde ele alan Ninja Theory’nin geliştirdiği, Hellblade: Senua’s Sacrifice, Xbox One için çıkış yaptığı ilk hafta itibariyle 50 bin adet satış sayısına ulaşmayı başardı. Yapımcı firma Ninja Theory, Twitter’dan bir açıklama yaparak, daha önce verdiği sözü tutacaklarını belirtti ve Mental Health America adlı kar amacı gütmeyen sivil toplum kuruluşuna 25 bin dolarlık bağış yapacaklarını açıkladı.

Ninja Theory'den örnek davranış

Mental Health America bir akıl hastalıklarıyla mücadele örgütü. Hellblade: Senua’s Sacrifice geliştirildiği sırada, yapımcı ekip, akıl hastalıklarından muzdarip insanların kişisel deneyimlerine başvurmuştu. Helblade: Senua’s Sacrifice'da kafasının içinden bir takım sesler duyan Senua karakterinin gizemlerle dolu macerası işleniyordu. Senua’nın macerasını oldukça gerçekçi bir şekilde işleyebilmek için yapımcı firma, yoğun bir araştırma sürecine girmiş, çeşitli psikolojik rahatsızlıkları olan hastaların izlenimlerine başvurmuştu. Hellblade: Senua’s Sacrifice ile oyunculara oldukça gerçekçi, psikolojik bir deneyim sunan Ninja Theory’nin bu davranışı takdir edilesi. Ayrıca firma oyunun satış sayısı 100 bine ulaştığında da 50 bin dolarlık bir bağış daha yapacaklarını açıkladı.

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 21.01.2022 14:13
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.04.2018 01:42
Oyun bana göre çok sıkıcı ve boğucuydu ama firmanın yaptığı hareket alkışı hakediyor
Kalan Karakter : 300 Gönder
omrkcmn
omrkcmn 20.04.2018 22:19
Adamlar yatırımlarının karşılığını kat be kat fazlasıyla almış belliki. Gözleri paradan doymamış büyük firmalar görsün bu haberi.
Kalan Karakter : 300 Gönder
rebitek
rebitek 20.04.2018 21:16
Ninja Theory'nin ekibini tebrik etmek lazım hem oyunu çok cüzi fiyatla Türkiye de çıkardılar hem altyazı destekliydi, bu tarz yardımsever hareketlerle de gönüllerde ayrı bir yerleri oluyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.04.2018 20:08
50 bin çok az be,bu kadar güzel oyuna bayağı bir az,god of war 4 oynarken,bir an hellblade oynuyorum sandım hatta,bir easter egg falan koysalar birbileriyle anlaşıp güzel olurdu :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
Hellblade'in yapımcısı Ninja Theory'den alkışlanacak hareket

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×