Hellion: Mystery of the Inquisition

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
Orta Çağ'da karanlık ve korkunç bir macera
Orta Çağ karanlık bir dönemden geçti. Kilisenin ve engizisyonun gücü kralın bile üstüne çıkıyordu. Kiliseye karşı gelenler şeytana uymakla suçlanıyor ve cezalandırılıyordu. Orta Çağ; yaşanan olayları, savaşları, söylenen efsaneleri, hikayeleri vs… aslında tüm içeriğiyle birçok filme, kitaba konu oldu. Tabii ki oyun dünyasında da bu dönem işlendi. Ekranlarımıza yansıyan yapımlar, yeri geldi gerçek olayları, yeri geldi efsaneleri ele aldı. Şimdi ise Hellion: Mystery of the Inquisition (Kısaca Hellion), bizleri Orta Çağ’da biraz fantastik, biraz da dönemin siyasi sistemini işin içine katan bir maceraya sürüklüyor.

Nerde benim kılıcım?

Flying Fish tarafından geliştirilen oyunda, Orta Çağ’ın merkezinde bir epik bir serüven yaşayacağız. Yapımda Godric adında bir karakteri yöneteceğiz. Godric, macerası boyunca insanlarla ve doğaüstü yaratıklarla savaşacak, ama kendini istemeden de olsa kıyametin kapılarının aralandığı bir entrika içinde bulacak.

Hellion, Orta Çağ’ın karanlık atmosferini bizlere sunacak. Hatta oyun, gelişen olaylar ve konu dahilinde, korku ve gerilimin harmanlandığı bir havaya sahip. Zaten yapımcıların belirttiğine göre bu iki etmen kendini hissettirecek. Günümüzden yüzyıllar öncesindeyiz, ateşli silahlar yok. Kılıcımız en büyük dostumuz ve güvendiğimiz yoldaşımız ve onu farklı rakiplere karşı kullanacağız. Gordic, hem fiziksel, hem de ruhsal anlamda büyük bir savaşa girecek diyebiliriz. Acımasız savaşçılar, vahşi hayvanlar, ölümcül suikastçılar, Tapınak Şövalyeleri düşmanlarımız arasında, ama doğaüstü yaratıklar olduğundan da bahsetmiştim. Korkunç ve birbirinden farklı iblislerle de çarpışacağız. Dövüşlerin acımasız ve kanlı olacağı söyleniyor.

Hellion: Mystery of the Inquisition
"Saygın Avrupalı şövalyelerden biri olan Alric'in oğlu başkarakter Godric, 1198'de Glastonbury'de İngiltere'de dünyaya gelmiş. 18 yaşındayken İngiltere'yi terk etmiş."

Sadece aksiyon değil, bazen içine şeytan girmiş insanlar da yolumuza çıkacak. Şeytan kovarak, insanların içindeki iblisleri çıkartacağız. Oyunun konusu kıyameti ele alan düz bir şekilde ilerlemeyecek. Dönemin politik oyunları ve engelleriyle de yüzleşeceğiz. Yapımcılar Hellion için en son teknolojiyi kullandıklarını ve görselliğin iyi olacağını belirtiyorlar. Orta Çağ’ın atmosferi, tasarımları, insanları aynı şekilde ekranlara yansıtılacak.

Neler olacağı belli değil!

Daha önce ismine rastlamadığımız Flying Fish iddialı. Tarihi ve bir o kadar korkunç, fantastik bir oyun hazırlıyorlar. Uzun zamandır geliştirme aşamasında olan Hellion hakkında daha fazla detay verilmiyor. Projenin 2010’da PC, PS3 ve X360 için yayınlanması bekleniyor. Eğer bir terslik olmazsa ve ertelenme yaşanmazsa, kurgu ve oyunun işleyişi de iyi kotarılırsa, Hellion bizlere farklı bir tecrübe yaşatacak gibi duruyor.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 4.06.2023 14:56
Kalan Karakter : 300 Gönder
Hellion: Mystery of the Inquisition

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×