Her an drone'lara ÖTV gelebilir

Her an drone'lara ÖTV gelebilir

Onur Güner
Onur Güner 24.07.2017 - 12:20
Maliye Bakanı açıkladı
Günümüz teknolojisinde artık drone'lar olmazsa olmazımız haline gelmiş durumda. Özellikle film ve dizilerde üstten çekimler için çok kullanışlı olan drone'lar için bildiğiniz gibi özel kurslar açılmış ve bazı ciddi kurallar getirilmişti. Ancak şimdi de Maliye Bakanı Naci Ağbal yaptığı açıklamasında drone'lara da artık ÖTV gelebileceğini söyledi. Gazetelerin ekonomi departmanı başkanları ile toplantı düzenleyen Maliye Bakanı, drone'lara ÖTV uygulaması getirebileceklerini belirtti. Otomobil ÖTV'si ile alakalı bir uygulamanın olmadığını belirten Bakan Naci Ağbal, kendisinin drone'lara da ÖTV getirmeleri gerektiğini düşündüğünü söyledi.

Her an drone'lara ÖTV gelebilir
Maliye Bakanı Naci Ağbal yaptığı açıklamasında, ''Drone'ların sayısı her geçen gün artıyor. Artık havaya baktığımızda drone'lara sıklıkla rastlar olduk. Bu araçlar havada oldukları için ÖTV tabi değiller. Dolayısıyla bunu getirebiliriz.'' ifadelerini kullandı. Ayrıca Naci Ağbal, otomobil, alkol ve tütün vergilerinin çok yüksek olduğunu bu yıl içerisinde değil ancak gelecek sene bu vergilerde özel çalışmalar yapabileceklerini de dile getirdi. Ama tabii ki otomobil vergisinden kısıp drone'lara vergi getirmek ne kadar faydalı olur bilemem. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce de drone'lara ÖTV gelmeli mi?
Yorumlar 24
MK Okuru
MK Okuru 2.03.2021 08:00
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.01.2018 21:23
vergi ulkesi oldugumuza hala inanmayan bazilarimiz icin harika bir kanit dahaaaaa
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.07.2017 13:07
Yani şunu söyleyebilirim.. Yakında yolda yürümeye bile vergi gelirse şaşırmam yani nerden ne kadar gelirse gelsin kar mantığıyla yönetiliyoruz. Bizim bu insanımız malesef bakmakla yetiniyor.. Meksikada benzine zam yapıldı millet sokağa döküldü.. Ya biz ? Yani bir hamburgere 350tl veren bir ülkeyiz.!
MK Okuru
MK Okuru 27.07.2017 01:05
tamam ortada bir soygun var da bi hamburgere 350 tl nedir uçma sen de
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.07.2017 18:34
Bu devlet bana çökcekmiş veya büyük bir kriz yaşayacakmış gibi geliyor.
MK Okuru
MK Okuru 27.07.2017 01:02
zaten krizin tam içindeyiz. bi ülkede kriz olması için hiç insan kalmaması mı lazım?
Kalan Karakter : 300 Gönder
ozan86
ozan86 26.07.2017 12:43
Kimse vergiden şikayetçi değil. Sonuçta kamu yararı var. Ülke ekonomisine katkısı var. Fakat miktarlar çok uçuk kaçık. Sorun burada. Alkol ve Tütün vergisi ödememeyi kimse istemez fakat tutarlar inanılmaz fazla. Herşeyden bu kadar vergi alınıyor fakat Mecliste koltuklar genelde boş. Siz ne yapıyorsunuz ? 1 dönem vekil olup emekli oluyorsunuz. Sonra yok ona vergi, buna vergi. Burada denge nerede ?
Kalan Karakter : 300 Gönder
hemmen
hemmen 25.07.2017 03:05
dronelar tehlikeli şeyler zaten. ona sen bitane el bombası gibi bir bomba yükle sonra hedefe bırak , al sana cumhurbaşkanını rahatça suikast edebilme fırsatı. yasaklanması normal o yüzden veya vergi gelmesi. dronelara sahip olabilen adam pkk yi bile alt edebilir. bir de gece görüş kamerası ve sıcaklık gören kamera lazım. sonra bide susturuculu keskin nişancı tüfeği, birde güçlü bir hoparlör.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×