1/2

Hero Online

Başar Özcan
Başar Özcan 3.06.2010 - 12:31
Uzak Doğunun popüler oyunu şimdi Türkiye'de hem de Türkçe olarak!
Platformlar PC
Hero Online
Merlin Puanı 86
Artılar Türkçe olması, kolay ve sade yapısı, düşük sistem gereksinimleri
Eksiler Görevlerde gidilecek yer işaretlenmeli

M-Games tarafından geliştirilen Hero Online, Kore’de en çok ilgi gören 5 oyundan biri. Son dönemde korede MMORPG piyasasına hakim olan, Uzak Doğu temalı ve dövüş sanatlarını konu alan oyunun yüzde yüz Türkçe versiyonu da geçtiğimiz aylarda yayınlandı. Oyunda iki ayrı soya ayrılmış insan figürleri kullanılmakta. Amacımız kendi soyumuzun başarısını sağlamaya çalışırken karakterimizi en üst sınır olan 100. seviyeye ulaştırmak ve görevleri başarıyla bitirmek.

KAHRAMAN (HERO)

Hero Online, benzer Kore menşeyli oyunlara göre daha fazla savaş motiflerini ve içeriğini bünyesinde barındıran bir yapım. Meslek seçimi sizin tercihinize göre yapılıyor olsada karakter yaratım menüsünde de göreceğiniz üzere 4 farklı karakterin hepsi kendi özelliklerine göre tanıtılmış. Bu dört karakterden ilki olan Zarif Gizemci, şifacı olarak bizlere tanıtılıyor. Keskingöz iyi bir avcı, Amansız Kılıç ise pala, kılıç ve yay kullanabilen güçlü bir savaşçı. En bilge karakter olan Gökyüzünün Denetçisi ise, mızrak, asa ve balta kullanabilen bir savaş ustası. Karakterinizi seçip isim verdikten sonra oyunun uçsuz bucaksız haritasına adım atıyoruz.

Hero Online’da tipik MMORPG görevlerini bünyesinde bulunduruyor. Her seviye atlamamızla yeni bir görev açılıyor ve karakterimizi kolayca geliştirebilmemiz için en uygun mekanda bize bir görev veriyor. Bu görevi yerine getirdiğinizde zaten bir sonraki seviyeye geçmeye çok yaklaşmış oluyorsunuz. Görevlerimiz tipik yaratık kesme, eşya toplama, bir yerden diğer yere eşya götürme gibi MMORPG’lerin temellerini oluşturan görevler. Ama en büyük artısı görev metinlerinin tamamen Türkçe olması ve görevleri anlamak için sözlük karıştırmak zorunda olmayışımız. Bu yüzden çok kısa sürede yüksek seviyeli bir karaktere sahip olabiliyoruz.

MESLEK OYUNUN TEMELİ

Seviye demişken, oyundaki sistemin isimlendirilişi biraz farklı. Yapıma 1 Kyu olarak başlıyorsunuz ve her seviye atlayışınızda Kyu da bir artıyor. Fakat 10 Kyu olduğunuz anda bunun yerine 1 Dan yazılıyor. Yani oyunda 10 Kyu, 1 Dan’a eşit. Örneğin 7 Dan 3 Kyu olan bir karakteriniz varsa, bunun seviye karşılığı 73 oluyor. En üst seviye ise daha önce de belirttiğim gibi 100’e karşılık gelen 10 Dan.

Oyunda 1 Dan olduğunuzda meslek seçimi yapıyorsunuz. Suikastçi, avcı, savaşçı, şifacı olmak üzere 4 ayrı meslek var. İstediğiniz mesleği seçmekte özgürsünüz. Mesleği seçtiğiniz anda bir aktif bir de pasif meslek kabiliyetiniz (Skill) olacak. Bu skill’lerden aktif olanı istediğiniz zaman istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Pasif olansa arka planda kendi kendine her zaman çalışan bir kabiliyettir.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×