1/2

Heroes of Might and Magic4: Winds of War

Fatih Arpacı
Fatih Arpacı 3.06.2010 - 12:31
İster bu paketler niye toptan çıkmıyor diye yakınıp olayı pazarlama taktiklerine verelim, ister 3DO sürekli çalışıyor boş durmuyor diyelim oyun severler olarak yine raflara saldıracağımız kesin.
Platformlar PC
Heroes of Might and Magic4: Winds of War
Merlin Puanı 93
Artılar -
Eksiler -

HOMM hayranlarının bir kısmı 4. bölüme lanet eder yazık ettiler oyuna der, diğer bir kısmıysa işte aradığım yenilik deyip oyuna sarılırken 3DO, Heroes of Might and Magic 4. serisi için yeni bir genişleme paketi daha yayınladı. İster bu paketler niye toptan çıkmıyor diye yakınıp olayı pazarlama taktiklerine verelim, ister 3DO sürekli çalışıyor boş durmuyor diyelim oyun severler olarak yine raflara saldıracağımız kesin.

Paketin adı Winds of War. Adından da anlaşılacağı gibi eklenti paketi bir savaş hazırlığını konu alıyor.Babasının şaibeli ölümünün ardından, Krallığı yönetmek için çok genç olan Spazz yönetime geçer ve dünyayı ele geçirmek gibi delice bir gazla, kraliyet sınırlarını genişletmeye başlar. Diğer taraftan barbar kralının en büyük yeğeni olan Mongo, Channon krallığını fethetmesi için kuzeyden yollanır ve gözünü, gelecekte yöneteceği muhteşem Rylos şehrine diker. Channon Krallığı ölümsüzlüğün sırrını çözmüştür ancak bu bilgiyi kimseyle paylaşmaz. Büyücülerin en üstünü ve komşu krallık Quassar’ın hükümdarı Mysterio the Magnificent ise bu sırrı ne pahasına olursa olsun öğrenmek istemektedir. Ormandaki krallığında, insanların doğaya olan vurdumduymazlığına ve acımasızlığına daha fazla dayanamayan elf Erutan Revol’sa artık diplomasinin de işe yaramadığı bu zamanda, bölgedeki insanların kökünü kurutup toprakları yeniden doğaya döndürmeyi planlamaktadır. Bütün bunlardan uzakta farklı amaçlar peşinde olan Baron Von Tarkin, yaşayan çok fazla şey olduğundan şikayetçidir, ona göre yaşayan her şey öldürülmeli ve undead bir ordu olarak kendisine hizmet etmelidir. Bu nedenle ilk iş olarak kendi “ölüm” tarzına en büyük tehdit olarak gördüğü “yaşam” büyücülerinin krallığına, kuzeye bir sefere çıkmalıdır.

Bütün bu planların kesiştiği son bölümdeyse, bütün kralların kendilerinden başka 4 kralın daha aynı hedefe yöneldiğini görüp diğerlerini eleme çabası işleniyor. 

Eklenti paketinde 6 bölümün yanı sıra, özel adlarıyla birlikte 5 yeni kahraman; Catapult, Frenzied Gnasher ve Mega Dragon adlı 3 yeni yaratık bulunuyor. Catapult (Life) kuşatmalarda kullanılabildiği gibi savaş ortamlarında alan etkili Yunan Ateşi saldırısı yapabiliyor, 200 hitpoint ve 4. seviye bir mekanik yaratık. Frenzied Gnasher (Might) yine 4. seviye bir yaratık, 300 hitpoint’i var, büyüden etkilenmiyor ve 1-2 tanesi bir orduya bedel. Mega Dragon (Chaos) ise adı üstünde ejderhaların en enderi ve güçlüsü, 1000 hitpoint’i var ve bilinen tek zayıflığı %50 büyü korunması. Bunun yanında 50-100 hasar gücü ve yay şeklinde nefes saldırısıyla bu “saf kuvvet”in önünde tek başına dayanabilecek ölü ya da diri hiçbir şey yok.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×