Heroes of the Storm'a Overwatch'tan büyük transfer var

Heroes of the Storm'a Overwatch'tan büyük transfer var

Hürcan Köse
Hürcan Köse 17.04.2017 - 16:55
I NEED HEALING - I NEED HEALING - I NEED HEALING
Geçtiğimiz haftalarda sizlerle paylaştığımız bir haberde Heroes of the Storm'un 2.0 versiyonuna geçişi ile birlikte bir sürü yeni özelliğe sahip olacağını söylemiştik. Bu özelliklere ek olarak Diablo II'nin en sevilen karakterlerinden birisi olan Cassia'yı da oyuna ekleyen Blizzard, şimdi de Overwatch'ın en popüler karakterlerinden birisi olan Genji'yi karakter havuzuna ekliyor.

Paris'te gerçekleşen Heroes of the Storm etkinliğinde öğrendiğimiz ve sizlerle paylaşmak için birkaç hafta beklememiz gereken bilgileri sonunda paylaşıyoruz.



Tahmin edebileceğiniz üzere uzun menzilli taşıyıcı/suikastçi bir karakter olarak oyuna eklenecek olan Genji, Overwatch'tan tanıdığımız birçok yeteneğe Heroes of the Storm'da da sahip olacak.

Kişisel özelliği - Cyber Agility

Bu özellik sayesinde Genji tıpkı Overwatch'ta da yaptığı gibi savaş arenasında tekli ya da çiftli zıplayışlar gerçekleştirebiliyor. Bu yetenek sayesinde bazı engelleri aşabilir, düşmanlarınıza yaklaşabilir veya onlardan kaçabilirsiniz.

Ana Yetenekler

Shuriken: Overwatch'ta da olduğu gibi üç shuriken'i aynı anda fırlatabildiğiniz bu yetenek sayesinde dilerseniz uzaktan birden fazla düşmanı, yakından ise tek düşmanı üç shuriken ile vurabilirsiniz. Üç tane şarja sahip olan bu yeteneğin geri dolum süresi bittiğinde üç şarj aynı anda doluyor.

Deflect: Yine Overwatch'ta da bulunan bu yetenek sayesinde kısa bir süreliğine hiç hasar almayacaksınız. Ayrıca bu yetenek sayesinde bir yerden saldırıya uğrarken otomatik olarak düşmanlarınıza kunai fırlatabileceksiniz. Yani size sürekli hasar vermekte olan bir alan içerisinde durduğunuz sürece Deflect'i açtığınız takdirde düşmanlarınıza devamlı hasar verebileceksiniz.

Swift Strike: Overwatch'ta Shift tuşuna basarak gerçekleştirebildiğiniz hareketin aynısı olan bu yetenek sayesinde savaş alanında uzun yol kat edebilir, kaçabilir veya yolunuzdaki düşmanlara oldukça yüksek bir hasar verebilirsiniz.

Heroes of the Storm'a Overwatch'tan büyük transfer var
Özel Yetenekler

Green Dragonblade: Bu yeteneği aktifleştirkten sonra tekrar basarsanız önünüzdeki büyük bir alana doğru ölümcül bir kesik atabiliyorsunuz. Bu yetenek ayrıca Swift Strike yeteneğinizin geri dolum süresini de resetleyeceği için yaptığınız saldırıdan sonra düşmanlarınızı öldüremezseniz Swift Strike ile bu işi gerçekleştirebilirsiniz.

X Strike: Bu yetenek Genji'nin kısa bir süreliğine hasar almamasını sağlıyor. Bu sırada Genji X şeklinde bir saldırı yaparak rakiplerine biraz hasar veriyor. Az bir süre sonra aynı nokta içerisinde çok daha büyük bir hasar vererek düşmanlarını parçalara ayırıyor. Düşmanlar ilk X'i gördüğü anda alandan kaçabilirse saldırıdan da kurtulabiliyor. Ancak bu pek kolay değil.

Heroes of the Storm'a Overwatch'tan büyük transfer var

Yeni Savaş Alanı: Hanamura

Heroes of the Storm'a Overwatch'tan büyük transfer var
Overwatch bölümlerinden birisi olan Hanamura, iki koridordan oluşacak ve bu harita da Towers of Doom haritasına benzeyecek. Görev kontrolü sağlamadıkça ana çekirdeğe saldıramayacaksınız. Bu bölümdeki göreviniz de Overwatch'taki Payload mantığı ile aynı olacak. Payload'un yanında durduğunuz sürece ierletebilecek ve ana çekirdeğe ulaştırdığınızda maçı bitirebileceksiniz. Bu haritadaki boss da güçlü mekanik bir samuray olacak. Öldürüp kontol altına aldığınızda haritanın ortasında savaşıp size destek olacak. Ana bossa ek olarak her zamanki gibi paralı asker kampları da Hanamura haritasında olacak. Ancak bu kez size destek olmak yerine kullanabileceğiniz buff baloncukları bıracaklar. Bu baloncukları kullanarak özel yetenekler kazanabileceksiniz.

Heroes of the Storm'a Overwatch'tan büyük transfer var
Ayrıca Zarya için de yepyeni bir kostüm geliyor.

Heroes of the Storm'a Overwatch'tan büyük transfer var
Genji ve Hanamura bugün beta sürüme ekleniyor. Daha sonra Genji ve Hanamura haritası ana oyuna eklenecek.


Yorumlar 15
MK Okuru
MK Okuru 26.09.2020 14:07
Kalan Karakter : 300 Gönder
aesthetica07
aesthetica07 21.04.2017 22:01
2.0 çıktığında giriş yapanlara içinde 20 hero olan 4 farklı bundledan birini bedavaya vereceklermiş :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.04.2017 17:51
Teşekkürler güzel bilgilendirme olmuş. 25 Nisan da büyük yenilikler gelecek oyuna Hots 2.0 olarak.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.04.2017 11:31
Yalnız oyunun varya baya haritası oldu.. Diğer oyunlar gibi sıradan tek MAP'leri yok.
Blizzard çok cömert harita konusunda tebrık edıyorum
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.04.2017 20:18
Haftalar önce Paris 'e kadar git. Yenilikler hakkında bilgi topla. Güzel bir makale hazırla. Sonra altta veledin yaptığı yoruma bak! Optimizasyonmuş. Git Blizzard ın sitesine teknik bölüme yorumunu yap. Gereksiz varlık seni!
Yuuciin
Yuuciin 18.04.2017 00:09
Parise gidip bilgi toplayınca mı gerekli varlık olunuyor ?
Yuuciin
Yuuciin 17.04.2017 23:39
Ne yani Parise kadar gittiler diye eleştiremicek miyiz? Ayrıca haberi eleştirmedim oyunu eleştirdim. İnsanların düşüncelerine saygı duymadığınız sürece o dar kafalarınız başkalarının başını ağrıtıcak.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.04.2017 23:53
oh olsun size,çıldırın
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×