Hideo Kojima,NES'teki Metal Gear'dan nefret ediyor

Murat Sağlam
Murat Sağlam 14.06.2011 - 11:28
Görünüşe göre bu konuda oldukça sıkıntılı
Hideo Kojima'yı oyun oynayıp da tanımamak oldukça güç olsa gerek. Efsaneleşmiş Metal Gear serisini oyuncularla buluşturan ve milyonlarca hayrana sahip olan bir insan kendisi. Fakat her ne kadar efsane oyunlar olarak adlandırılasalar da, NES platformunda piyasaya sürülen ilk Metal Gear oyunlarından nefret ettiğini açıkça belirtti.

Hideo Kojima,NES'teki Metal Gear'dan nefret ediyor
İlk Metal Gear oyunlarının aslında MSX platformu için geliştirildiğini ve o dönem oyun piyasasının "piyasaya ne sürseniz satar" halde olması nedeniyle NES platformuna kendisi tarafından değil küçücük bir grup tarafından portlandığını ve kendisinin bu durumdan her zaman oldukça rahatsız olup nefret duyduğunu söyledi.

Hideo Kojima son olarak, Metal Gear'ın asıl geliştiricisi olmasına rağmen, NES platformuna hazırlanan oyunu kendisinin de denediğini, MSX versiyonundan farklı bir oynanışa sahip olduğunu ve ana bölgelere sızmak gibi seçenekler olduğu ama kendisinin bile bunu başaramadığını söyleyerek açıklamasını noktaladı.
Yorumlar 15
MK Okuru
MK Okuru 28.01.2023 12:30
Kalan Karakter : 300 Gönder
Hideo Kojima,NES'teki Metal Gear'dan nefret ediyor

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×