Hideo Kojima'dan Yeni Bir Aksiyon Casusluk Oyunu Geliyor

Tunay Şahin 1.02.2024 - 02:16
Hideo Kojima, yeni bir aksiyon casusluk oyunu üzerinde çalışıyor. Bu proje, video oyunu ile film arasındaki sınırları bulanıklaştıracak.

Hideo Kojima, Death Stranding 2'nin fragmanının ardından, stüdyosunun yeni bir IP üzerinde çalıştığını doğruladı. Bu yeni oyun, aksiyon casusluk türünde olacak ve Kojima Productions'ın birçok projesinde olduğu gibi, video oyunu ile film arasındaki sınırları bulanıklaştırmayı hedefleyecek.

Kojima'dan Sony ve Columbia Pictures Ortaklığı Yeni Bir Aksiyon Casusluk Oyunu

Oyunun yapımında, Columbia Pictures ile bir ortaklık söz konusu. Bu iş birliği, oyunun sinematik niteliklerini daha da ön plana çıkaracak gibi görünüyor. Kojima'nın benzersiz yaratıcı vizyonu ve Columbia Pictures'ın film endüstrisindeki tecrübesi, bu yeni projenin hem oyun hem de film dünyasında dikkat çekmesini sağlayacak unsurlar arasında.

Kojima, Physint ismi ile duyurulan yeni oyun için yaptığı açıklamada, "Oyun geliştirme işindeki 40. yılı için bu yapımı hazırladığını" söyledi. Bizim aklımıza da "Aksiyon Casusluk" oyunu deyince elbette Metal Gear Solid serisi geldi. Yeni yapım onun etkisi ile MGS esintileri taşıyarak hazırlanacak gibi görünüyor.

Ayrıca "Hazırlıklar devam ediyor, ancak Death Stranding 2'den sonra Kojima Productions'ta ciddi bir şekilde prodüksiyon başlayacak" dedi - bu sırada Death Stranding 2'nin 2025'te çıkacağını da" sözlerine ekledi.

Bu yeni IP'nin, Kojima Productions'ın önceki başarılı işlerinin izinden gideceği ve aksiyon casusluk türüne yeni bir soluk getireceği bekleniyor. Oyun ve film dünyasının sınırlarını zorlayacak bu projenin, Kojima'nın oyun tasarımındaki yenilikçi yaklaşımını bir kez daha göstermesi bekleniyor.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 20.04.2024 19:27
Kalan Karakter: 300 Gönder
Mejnun
Mejnun 2.02.2024 06:20
Yani MGS gibi bir şey geliyor :)
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.02.2024 09:40
Tercümesi: Kojima yeni film yapacakmış.
Kalan Karakter: 300 Gönder
Hideo Kojima'dan Yeni Bir Aksiyon Casusluk Oyunu Geliyor
İlginizi Çekebilir