1/2

Highlander

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Efsanevi İskoçyalı geliyor
Sinema perdesinde görünen efsanevi dünyalar, yıllar geçse de izleyicilerin hafızasında büyük yer edinmiştir. İşlenen konular ve canlandırılan karakterler, sadece filmdeki birer unsur olarak görülmez, destansı mücadelenin kahramanları olarak resmedilir. İzlerken keyif alındığı kesin, ama keşke "oynayabilseydik ne güzel olurdu" denilebilecek filmlerden bir tanesi de İskoçyalı serisidir. Christopher Lambert ve Sean Connery'nin başrollerinde yer aldığı fantastik seri, Widescreen Games'in ellerinde oyun olarak hazırlanıyor. Binlerce yıl süren efsaneye bizzat tanıklık etmek ve savaştaki safınızı belirlemek için Highlander'i bekleyebilirsiniz.

Ölümsüzlük
Highlander, 2008 yılından beri geliştiriliyor. Oyunumuz normal şartlarda piyasaya sürülecekti, fakat bir takım sebepler nedeniyle çıkış tarihinde ertelemeye gidildi. Aksiyon macera olarak hazırlanan yapımda Owen MacLead isimli karakteri yöneteceğiz. Hem yapısı, hem de yaşadıkları sebebiyle çok özel birisi. Henüz genç yaşta askerler tarafından yakalanıp gladyatör olarak dövüştürülmeye zorlanıyor. Bu dövüşler esnasında var olan kimliğinden farklı bir çizgi izleyen kahramanımız, öldürülüyor ve ilk başta anlayamadığı bir sebepten ötürü tekrar diriliyor. Owen, ölümsüz bir karakter, ama asla mükemmel birisi değil.

Highlander

Bu sebeple yardımına ihtiyacı olacağı, fikir danışacağı kişiler gerekli. Ne yapacağını bilemez durumdayken adamımız eski bir ölümsüz olan Methos isimli karakterle tanışıyor ve ondan hem saldırı teknikleri, hem de akılcı davranışlar hakkında öğütler alıyor. Tüm bunlar da onu iyi bir savaşçı olma yolunda olumlu yönde geliştiriyor.

Yapımda yer alacağımız büyük savaş, 4 büyük yerde, 18 bölüme ayrılmış olarak karşımıza çıkacak. Baktığımızda New York, Pompeii, Japonya ve Antik Galya gibi dünyanın farklı noktalarında, üstelik farklı zaman dilimlerinde bulunacağız.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×