Hiphop Life 2: Su Çiçeği Operasyonu

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Sevgilim olmadan asla
Platformlar PC
Hiphop Life 2: Su Çiçeği Operasyonu
  • Yapımcı - Yayıncı RTR Games - RTR Games
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Macera,Macera
Merlin Puanı 65
Artılar Türk oyunu olması, Türkçe seslendirmeler
Eksiler Bazı teknik hatalar
Son zamanlarda, eskiye nazaran birçok gelişmeler yaşanan Türk oyun sektöründe, irili ufaklı bir çok yapım hazırlanıyor. Kimi çok büyük kapsamlar içeriyor, kimi ise anlık eğlence temasına hizmet ederek güzel dakikalar sunmayı amaçlıyor. HipHop Life 2, bir grup oyun sever tarafından hazırlanmış ücretsiz bir oyun.

Yapımda, sevgilisi kaçırılmış bir adamın intikam mücadelesi konu ediliyor. Kefkef'in kız arkadaşı kaçırılmış ve Meksika'ya götürülmüştür. Biz de Kefkef'i kontrol ederek, onların peşinden Meksika'ya doğru yola koyuluyoruz. Yalnız da değil üstelik, arkadaşlarımızla birlikte hareket ediyoruz. HipHop Life 2, iki boyutlu olarak hazırlanmış bir macera oyunu. Yapımın görsel yönden bir iddiası olmamasına rağmen, kendine özgü görselleriyle de farklı bir havası var.

Hiphop Life 2: Su Çiçeği Operasyonu
"Hiphop Life 2, Türkçe olarak seslendirilmiş bir oyun."

Meksika yolları taştan

Amacımıza gelirsek Kefkef ve arkadaşları, Meksika'ya varır varmaz arayışlar içerisine giriyor. Henüz hiçbir bilgimiz yok. Bulmamız gereken adamın adresi, onu tanıyanların kimler olduğu gibi birçok bilgiden henüz habersiziz. Bazen tesadüfler sayesinde ileriyor, bazen de hedefimize ulaşmada bize aracılık edecek kişilerle tanışıyoruz. Ortamlara girmek için sadece konuşmak yeterli olmuyor. Eğer onlarla konuşmak istiyorsak, bunu kuralına göre yapmamız gerekecek. Bir basket maçı düzenlememiz veya onlara yardımcı olmamız şart. Genellikle her bölümde, belirlenen diyaloglar üzerinden ilerliyoruz. Burada da yapmamız gereken, doğru cümleleri doğru zamanda kurarak bir sonraki safhaya adım atmak. Aksi halde, göreve tekrar başlıyoruz.

Yapımda mini oyunlara da yer verilmiş. Örneğin, ufak bir kaza geçiriyor ve yaralanıyoruz. Yarayı temizlemek için, ekranda beliren yönergeler doğrultusunda istenileni, bize verilen kısa zaman zarfında yerine getirmeliyiz. Kullandığımız cep telefonunda yol tarif ederken, yine ekrandaki ufak Pac Man tarzı haritayı kullanmalıyız. Mücadelelerimiz, kullandığımız araçlarla da devam ediyor. Bazen kaçan bazen de kovalayan taraf olarak araç içersinde silahlı mücadelelere giriyoruz.

Hiphop Life 2: Su Çiçeği Operasyonu
"Ufak bir kaza geçiriyor ve yaralanıyoruz. Yarayı temizlemek için, ekranda beliren yönergeler doğrultusunda istenileni, bize verilen kısa zaman zarfında yerine getirmeliyiz."

Tamamen Türkçe

Hiphop Life 2, Türkçe olarak seslendirilmiş bir oyun. Telsiz konuşmaları, anonslar ve karakterlerimizin aralarındaki diyaloglar, Türkçe olarak yapıma dahil edilmiş. Diyaloglardaki mizahi dil kullanımı da, eğlenceli olmuş. Bunların yanında arka planda çalan hareketli melodilerle atmosfer tamamlanmış. 2B görsellerle hazırlandığını belirttiğimiz yapımın teknik olarak bir takım hataları bulunuyor. Kontrol ettiğimiz karakterimiz, bazen tuşlara tepki vermeyerek, olduğu yerde kalmaya devam ediyor. Bazı bölüm tekrarlarında ise, harita ekranının bozuk bir şekilde karşımızda olduğunu görebiliyoruz. Bölümü yenilerseniz, sorun ortadan kalkıyor.

Son sözlere gelecek olursak Hiphop Life 2, önceki oyuna göre daha iyi bir yapım. Özellikle boş zamanlarınızda, yapımı oynayarak eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz. Eğer denemek isterseniz buradan oyunu ücretsiz olarak edinebilirsiniz. Bana kalırsa, bir şans vermeden geçmeyin derim.
Yorumlar 28
MK Okuru
MK Okuru 31.07.2021 09:57
Kalan Karakter : 300 Gönder
Hiphop Life 2: Su Çiçeği Operasyonu

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×