HipZip

-
- 3.06.2010 - 12:31
Son zamanlarda discmanlerin yerini mp3 playerlar almaya ba?lady. Gün geçtikçe kyzy?an mp3 player rekabetine iomega firmasy HipZip adly küçük devi ile son verece?e benziyor.
Son zamanlarda discmanlerin yerini mp3 playerlar almaya başladı. Gün geçtikçe kızışan mp3 player rekabetine iomega firması HipZip adlı küçük devi ile son vereceğe benziyor. Kullanışlı ve portatif multimedia araçları ile ün salan iomega , bu sefer işini iyi yapmışa benziyor...

HipZip iomega firmasının ilk mp3 playerı olmasına rağman gerçekten çok kullanışlı ve kaliteli bir ürün. Basit ve minik yeşil kutusunun içinden alet ve kulaklıklardan başka deri kılıf, 2 adet pocket zip media, şarj aleti, usb bağlantı kablosu ve program cdleri çıkyor.

Çok şık ve portatif olan alet, diğer mp3 playerlara göre biraz daha ağır.Bunun nedeni li-ion pilin alete monte edilmiş olması ve suya, şoka, toza dayanıklı bir kasaya sahip olmasıdır heralde.Tekrar şarj edilebilen pili, size şarj sorunu getirsede alkali pile göre çok daha kullanışlı. Ayrıca bu ürün, normal mp3 playerlar gibi cf card ya da sabit hafıza yerine iomega'nın geliştirdiği pocketzip disketlerini kullanıyor. Bu diskler normal bir disketin 4/1 büyüklüğünde ve 40mb'a kadar veri depolayabiliyor. Bu da 80 dakika cd kalitesinde müziğe eşit oluyor. Pocketzip'in minidisc ya da cf(compact flash) gibi pahalı bir media olmaması , ürün ile ilgili en çok hoşuma giden özellik oldu.

HipZip, mp3 formatından başka .wav ve .wma formatlarını da destekliyor.Yani CD'den aldığınız müzikleri mp3 formatına dönüştürmenize gerek yok. Ürünün en iyi özelliklerinden biri ise HipZip'in aynı zamanda taşınabilir bir usb sürücü olması.Alet ile beraber gelen driverları kurarak , HipZip'inizi usb bir yedekleme ünitesi olarak da kullanabilirsiniz.Anlayacağınız, bir taşla iki kuş vurmuş oluyorsunuz.

Bütün Windows ve MacOS'ları destekleyen aletle beraber birçok kullanışlı program da sizin oluyor. Bu programlar sayesinde, müzik arşivinizi düzenleyebilir, alete yükleyebilir veya müzik dosyaları üzerinde oynamalar yapabilirsiniz. Bu CD'lerden başka HipZip'iniz ile kullanabileceğiniz 2 adet tamamı müzik dolu Pocketzip disketi geliyor.

Iomega HipZip, genç mp3 dinleyicileri için en iyi seçim olacaktır. Eğer aklınızda bir mp3 player'a sahip olmak varsa, HipZip'i değerlendirmeyi unutmayın.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 6.12.2022 14:22
Kalan Karakter : 300 Gönder
HipZip

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×