HITACHI Dünyanın ilk 60-Gigabyte 1.8-Inch Sabit Disk sürücüsünü duyurdu!

Merlinin Kazanı
Merlinin Kazanı 3.06.2010 - 12:31
HITACHI Dünyanın ilk 60-Gigabyte 1.8-Inch Sabit Disk sürücüsünü duyurdu!
Tellioğlu'ndan gelen basın bültenini altta bulabilirsiniz.

Yeni sürücü Notebook'lar ve diğer taşınabilir cihazlar için tasarlanmıştır; Depolama kapasitesi ve boyutu ile kullanıcıların isteklerine göre tasarlanmıştır.

SAN JOSE, California-28 Ocak 2005-Hitachi Global Storage Teknolojileri, dünya çapında mevcut olan 60 gigabyte *(GB) 1.8 inch sabit disk sürücülerini duyurdu. Bu ürünle, taşınabilir sistemlerde depolama kapasitesinden fedakarlık etmemeniz sağlanır. Yeni Hitachi 1.8 inch Travelstar C4K60 dijital ve mobil tüketiciler için küçük fiziksel boyut ve ultra yüksek kapasite sunar. Hitachi'nin en yeni 60GB sabit diski, son kullanıcıların 15.000 şarkıyı, her biri 1MB'dan 60.000 şarkıyı veya 240 saatlik video içeriği (MPEG4) kayıt edebilirsiniz.

Sürücünün dayanıklı depolama kapasitesi bir endüstri standardı olan IDE ara yüzü ile birleştirildi. Notebook bilgisayarları için tasarlanmış 2.5 inch sabit disklerde bulunan IDE 50 pin konnektör yapısı ile tasarlanmış olmakla beraber üreticiler için entegrasyon kolaylığı sağlanmıştır. Hitachi aynı zamanda Eylül ayında 30 GB 1.8 inch sabi,t disk sürücülerini ZIF konnektörleri ile (bu konnektör genellikle 1.8 inch sürücüsü ile bir çok ayar yapılabilmesine olanak tanır. Boyut, Kapasite ve Fiziksel Arayüz...gibi)

Hitachi Global Storage Technologies Ürün Stratejisi ve Pazarlama Müdürü Bill Healy, taşınabilir cihazlar üzerinde yüksek kapasite elde etmek isteyen bir çok müşteri tarafından bu ürünün çok fazla talep gördüğünü açıkladı.

Travelstar C4K60 serileri aynı zamanda gürültüyü azaltma (noise-reduction) teknolojisi ile tasarlanmıştır. Bu teknolojinin sonucunda ses emisyonu sağlanarak mükemmel bir performans elde edilmesi sağlanır. Son olarak Hitachi'nin 1.8 inch'lik sabit disk sürücülerinde güç yönetimi (power management) özelliği kullanılmıştır. Idle, Standby ve Read modları ile güç tüketimi minimize hale getirilir. Bu da son kullanıcılar için pil ömrünü uzatır.

Hitachi'nin 1.8" lik sürücüleri Notebook, MP3 Jukebox serileri, taşınabilir harici depolama cihazları ve kişisel video player'lar gibi birçok cihazda kullanılabilir. C4K60 Serileri, taşınabilir elektronik cihazlar için ayarlanabilir güç tüketim özellikleri ile piyasada lider konumdadır.

Hitachi 20-30-40 ve 60GB kapasiteleri ile Travelstar C4K60 serisi sabit disk sürücülerini IDE modelleri ile pazara sunmaktadır. Hitachi son yıllarda 20 ve 30GB kapasiteli sabit disklerle birlikte ZIF modellerini de sevk etmeye başladı.

Travelstar C4K60 Serisi (IDE):
20/30/40/60 GB
7.0/9.5 mm yükseklik
4200 rpm
99.8 milyar maksimum yoğunluk
½ glass disk platter
2/4 GMR kayıt başlığı
500 G/2ms işletim
7.1 ms ortalama latency
15 ms ortalama arama zamanı
ATA-6 100MB /sec maksimum arayüz transfer oranı
47/62 gr ağırlık
1.6/1.8 Bels tipik idle akustik
2.2/2.4 Bels tipik operating akustik

Hitachi Global Storage Teknolojileri Hakkında
Hitachi Global Storage Teknolojileri, Hitachi ve IBM'in stratejik ortaklığı sonucunda 2003 yılında kuruldu. 2003 yılının sonunda Hitachi GST 4.2 milyar gelir ile dünyanın en büyük ikinci büyük sabit disk üreticilerinden biridir.

Şirketimizin amacı, ofis ve ev çözümleri için büyük kapasite de veri depolama cihazları üretmek. Şirketimiz dünya çapında masaüstü bilgisayarları, yüksek performanslı serverlar ve mobil cihazlar için sabit disk çözümü sunmaktadır. Daha fazla bilgi için Hitachi Global Storage Technologies sitesini www.hitachigst.com adresinden ziyaret edebilirsiniz.

Hitachi Ltd Hakkında
Hitachi Ltd, (NYSE: HIT), dünya çapındaki 326.000 çalışanı ile Tokyo ve Japonya'daki ofisleri ile elektronik şirketlerinin lideri konumundadır.2003 Mart sonunda elde edilen raporlara göre yaklaşık 81.4 milyar dolar toplam satış elde edildi. Şirketimiz, elektronik cihazlarını, endüstri cihazlarını, bilgi sistemlerini, tüketici elektroniğini ve finansal servisleri kapsayan çok geniş bir ağa sahiptir. Hitachi ile ilgili daha detaylı bilgi için www.hitachi.com sitesine bakabilirsiniz.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 25.03.2023 07:58
Kalan Karakter : 300 Gönder
HITACHI Dünyanın ilk 60-Gigabyte 1.8-Inch Sabit Disk sürücüsünü duyurdu!

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×