1/3

Hitman 2: Silent Assassin

Koray Koraç
Koray Koraç 3.06.2010 - 12:31
Farklı bir bakış açısı ile birde Koray'dan okuyun.
Platformlar PC
Hitman 2: Silent Assassin
  • Yapımcı - Yayıncı IO Interactive - Eidos Interactive
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Aksiyon
Merlin Puanı 85
Artılar -
Eksiler -

TANRI GÜNAHLARIMI AFFETSİN

Tam bir buçuk sene evvel karşılaştık Hitman’le. Hitman: Codename 47 olarak piyasaya çıkmıştı ve piyasadaki oyunlardan farklı olarak değişik bir senaryayoya sahipti, özel eğitimli bir assassin’i ( bir nevi kiralık katil) kontrol ediyorduk. Oyunu oynayanlar bilir, adamımızın kel kafasının arkasında (hangi cileti kullanıyor acaba :) ) bir kod yazıyordu ve bunun ne anlama geldiğini oyunun sonlarına doğru öğreniyorduk. Meğer biz bir denek aracıydık. Oyunun kontrol sorunları nedeni ile bazen klavyeyi kırasım geliyordu. Ayrıca insani patlatacak derecede save olayı vardı. Herşeye rağmen zevkle oynanan bir oyundu ama biraz zordu (biraz mı?). Şimdi ise IO Interactive ve Edios Interactive yine bir olup ikinci defa bizi zor işlerin içine sokuyor. Evet oyun gerçekten zor, hele epey ilerledikten sonra bölümü bitirmek için gerçekten kafanızı duvarlara vurmak istiyeceksiniz. 

Oyun gerçek hikayeden bir kaç yıl sonrayı anlatıyor, adamımız öcünü aldıktan sonra bir kenara çekilmiş kafa dinlendirmektedir. Bu iş için en iyi yeri seçmiş , Gontranno kilisesi, koca hitman orda bahçe işlerine bakıyor, gel zaman git zaman 47 (Hitman) içindeki sıkıntıyı rahibe açmak ister ve ona yaptığı günahları bildik o klasik günah çıkartma odalarında anlatıyor ve günah çıkartıyor. Ah be, hey be 47 nerden nereye, yakışır mı sana günah çıkartmak, senin işin can çıkartmak olm. Derken,Guiseppe Guiliana adlı mafya babası arkadaşımız rahip Vittorio’yu kaçırıp karşılığında 500.000$ istiyor, biz ne yapıyoruz? Olaya balıklama dalıyoruz. Efenim,oyunu yükledim oynamaya başladım, şöyle söyliyim, oyunda canımı sıkan birkaç nokta var, öncelikle ilk bölümdeki güvercinler, dokunacak kadar yaklaştım fakat hiç kıpırdamadılar, ardından öldürdüğünüz insanaların yüz ifadeleri put gibi, gözleri bile kapanmıyor. Bunlar bir tarafa oyunun rahatlıcı ve güzel bir yanı var. Artık görevin ortasında save yapabiliyorsunuz. Artık kafalarımız sağlam kalacak. Düşünsenize, ki birinci bölümü oynayan arkadaşlar bilir, bölüm sonuna gelmişiz adamı öldürüp bölümü bitireceğiz, hımp o ne öldüm, alaaaah “şimdi kim oynar baştan” deyip sinir küplerine binerdik. Allahtan artık yeni oyunda bu sinir bozucu olay kalktı da rahatca oyunu oynayabileceğiz. Birde 8 bölümün istenilenini oynayabiliriz, eğer ben son intro’yu görmek istiyorum deyip son bölümü oynarsanız abes olur derim, ayrıca senaryoda kopukluk meydana gelir, ama yinede karar sizin.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×