1/7

Hitman 2: Silent Assassin

Nazım Hikmet Uluçay
Nazım Hikmet Uluçay 3.06.2010 - 12:31
Bir oyun bu kadar detaylı çözüebilir mi?

John Malkovich olmak için değil, Silent Assassin olmak ile ilgili bir rehber sunuyorum, o yüzden sabırlı olmak ön koşul, belki defalarca aynı bölümü oynamak zorunda olabilirsiniz. Her bölümde olmayabiliyor çünkü, görev gereği ses çıkartmak zorunda olabiliyoruz (can sıkıcı bir durum). Ama toplamda bu sonuca ulaşabiliyoruz. Silent Assassin oluşumuzun her seferinde de silah hediye alamıyoruz, bu da ayrı bir bilinmezlik.

Anathema

Amacımız rahibi kurtarmak. Koşarak aşağıya inin, hemen sağınızda bir kapı var, onun sağındaki çıkıntıyı siper alıp bekleyin. Az sonra korumalardan birisi dışarı çıkacak, o ağaçları sularken tel ile boğun, kıyafetini alıp 15-20 adım sebze taşıyan işçi yönünde duvar dibine saklayın (çiçekçiye hiç kafayı takmayın artık, saklamazsanız o mendebur adam cesedi buluyor da!) Sakin bir şekilde kapıdan girin, sağdan ilerleyince ana binanın mahzen kısmına giden kapıyı görünce oradan girin ve mutfağa çıkan merdivenlerden ilerleyin. 1 kattasınız, doğrudan sarı ünlemli odaya gidin, şu an yolda kimse karşınıza çıkmayacaktır (büyük ihtimal). Odaya girince haritayı açın ve 2 Kat kısmında patronun yatak odasını göreceksiniz. Önünde bir nöbetçi bekliyor, tek sorunumuz o. Bu arada çiçekçi paketi verdiyse hizmetçi onları patrona getirecektir. Yatak odası önündeki elemanı haritadan izleyin, bir müddet sonra ayrılıp tekrar dönecektir. O yürümeye başlayınca bir save yapın ki o kadar süreyi yine beklemeyin. Koşarak üst kata çıkın yatak odasında kapı arkasına saklanın, patron gelince kapının arkasından fırlayıp telle boğun, anahtarları alın. Haritadan koridor hareketlerini gözleyin, kapı önündeki koruma yine kısa süreliğine uzaklaşınca bir save daha yapıp bodrum katına mutfak üzerinden gidin. Bodrumdan çıkmadan önceki kapıyı artık açabilirsiniz. Ne yazık ki rahip başka yere götürülmüş, sakince dışarıya çıkın geldiğiniz kapıdan bahçeyi terk edin ve Exit yönünden bölümü bitrin. Silent Assassin olamadıysanız alarm verilecek bir farkedilmeniz olmuştur, o zaman tekrar deneyin.

Petersburg Skateout

Metro istasyonundaki 137 numaralı dolaptan Silahlarınızı alın, arada haritadan sivillerin durumuna bakın ki sizi göremeyecekleri uzaklıktayken ilk merdivenleri çıkın. Çalışmaz durumdaki yürüyen merdivenlerin altındayken haritaya bakın. Askerin birinin volta attığı, birinin de metro dışına gidip geldiğini göreceksiniz. Askerlerden biri dışarı çıkınca hızla merdivenleri çıkıp soldaki tarafı gözleyin, o dolapların arkasına yönelince koşarak aşağıya inin sağdaki kapıdan girin, içerdeki kapıyı maymuncukla açın ve tünellerdesiniz. Haritaya göre üst soldaki çıkışa gidin. Dışarıya çıkınca solunuzdaki dar sokağın sonuna koşun, bu arada toplantının bitmesine 5 dakika kaldığı söylenecek (bir save yapın). Sokağın sonunda sol taraftaki askeri boğun kıyafetini alın. Haritadan binaya bakın, ünlem işaretli binaya gireceksiniz, devriyeler dolaşıyor görünmemek için gireceğiniz binadan en uzak oldukları an koşun ve siz en yakın kapıdan içeriye girin. Sorun yoksa 3 dakikanız daha var, bir save daha yapın. Binada gezinen askerler bir iki tane sadece. Birkaç denemeyle ikinci kattaki işaretli odaya çıkın ve pencere önünde bir save daha yapın. Dikkatlice nişan alıp pencerenin solunda içki içen generali vurun, hata yaparsanız tekrar tekrar deneyin. Şimdi sağınızdaki kapıdan girip dar merdivenlere gidip saklanın, silah sesine gelenler olacaktır. Artık yine etrafı haritadan kontrol ederek aynı yoldan metroya aynı titizlikle dönün. Silent Assassin!

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×