1/2

Hitman 3: Contracts

Atalay Keleştemur
Atalay Keleştemur 3.06.2010 - 12:31
Oyunun gidişatı ve yapacağınız hareketler artık tamamen size bağlı olacak.

Hitman serileri büyük bir başarıyı yakaladıktan sonra, yapımcı Io, oyun üzerinde bir takım değişikliklere gitti. Hitman 2 ve Hitman: Contracts’ın yapımı arasında Io, EA’in Freedom Fighters isimli oyununa karakter tasarlamaktaydı. Bu olay, Hitman: Contracts’ın şekillenmesine, Io’nun oyuna olan bakış açısının değişmesine sebep oldu.

Bir Katilin Geçmişine Yolculuk

Oyunun üzerinde durulan en büyük özellik oyunun konusu. Oyuna başladığınızda, ana karakterimiz “47” otel odasında yalnız başına iken kan kaybetmektedir. Kıvranır vaziyette bulunan karakterimiz acılarından kurtulmak için bir yandan da ağrı kesiciler almaktadır. Bu ilaçlar, karakterimizin geçmişi ile ilgili hayaller görmesine sebep olmaktadır. Siz de, bu andan itibaren kendinizi azılı katil olan karakterimizin hayalleri içinde buluyorsunuz.

Oyuncuların, gerçekçiliği en yüksek seviyede hissedebilecekleri bir oyun yapmayı hedefleyen Io çalışanları, Hitman 2 benzeri kaliteli senaryolarla Hitman: Contracts’daki karanlık ve zalim ortamları birleştirmeyi başarmış. Görevler sırasında düşmanlarla olduğu kadar yağmur, kar ve rüzgar gibi hava koşulları ile de savaşmak zorunda kalacağız. Öte yandan oyun yapımcıları, daha film vari bir hava oluşturmak için, Prince of Persia’da da kullanılmış olan yumuşak-odak görsel filtreleri de oyuna entegre etmişler.

Real Time Yoğunluk, Değiştirebilen Motor.

Hitman 3: Contracts’daki esnek oyun motoru sayesinde bölüm boyunca renk ve yoğunluğu sürekli değişebilen objeleri görebileceksiniz. Io, daha çok PS2 oyunları ile adından sıkça söz ettirmesine rağmen, bu oyundaki grafikler üzerinde bir hayli uğraşmış. Özellikle oyundaki poligonlarda Hitman 2’ye oralanla yaklaşık %50’lik bir artış gözlemlenmekte. Oyunu oynarken kendinizi Alacakaranlık Kuşağı’ndaymış gibi hissedebilirsiniz. Su birikintileri ve aynalardan yansıyan görüntüler, oyundaki grafiklerin ne denli gerçekçi olduğunun ispatı. Elbetteki atmosfer her şey demek değil. Oynanabilirliğin de en az atmosfer kadar iyi olduğu Hitman serilerinde, yapmamız gereken şey ve eşyaları pek fazla seçememekteydik. Bu oyunla birlikte artık daha fazla silah, elbise ve saldırı hareketleri seçebileceğiz. Hitman 3: Contracts’da özellikle oyun dizyanı da oldukça geliştirilmiş. Örneğin bir bölümde karakterimiz 47, Sibirya’ya doğru gitmekte olan bir uçakta saklanmakta. Uçaktan ne şekilde iniyor olduğuna bağlı olarak, karakterimizin hareketlerinde de farklılıklar bulunmakta. Ayrıca oyundaki bölümlerde çoğu zaman birden fazla hedef bulunabiliyor. Bütün bunları istediğiniz sırada bitirmekte de özgürsünüz.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×