1/11

Hitman: Blood Money

Merlinin Kazanı
Merlinin Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Tam çözüm: Şapka düştü, kel göründü.
Okuyacağınız tam çözüm normal zorluk seviyesinde hazırlanmış olup, her bölüm Silent Assassin ödülü ile bitirilecek şekilde anlatılmaktadır. Oyun aralarındaki silah gelişimlerine gerek duyulmamış, her bölüme standart ekipmanlarla başlanılmıştır. Sizler oyunu pek çok farklı yolla tamamlayabilirsiniz.

Bölüm sonlarında değerlendirme puanları ve karşılığında para alacaksınız. En büyük ödül olan Silent Assassin unvanını alabilmek için; hedefler haricindeki cesetlerin kimse tarafından bulunmaması, hiç tanığın kalmaması, kameralara hiç yakalanılmaması veya kamera kayıtlarının çalınması, takım elbise ile bölümün tamamlanması ve hedefler haricinde fazladan insan öldürülmemesi gerekmektedir.

Püf noktaları:

- Kaza süsü verilerek öldürülen sivil cesetlerinin bulunması bölüm sonu notunuza eksi puan olarak yansımaz.
- Kılık değiştirdiğinizde aynı kıyafete sahip düşmanlar tarafından fark edilebilirsiniz. Bu nedenle insanlar size dönüp baksa bile hiç istifinizi bozmadan yolunuza devam edin. Fazla sabit durursanız insanlar sizden şüpheleneceklerdir.
- Düşmanınızı bayıltmanın kolay bir yolu da silahla arkasından yaklaşıp kendinize korunma almanız ve kafasına vurmanızdır. Bu şekilde hem boş yere şırınga harcamazsınız hem de korkuluklardan aşağı düşmanınızı atabilirsiniz.

Tam Çözüm:

Alıştırma Bölümü – Dead of a Snowman

Alıştırma niteliğinde olan bu ilk bölümde yapacaklarımız bir bir anlatılıyor. İstediğiniz kadar kişiyi öldürebilir veya sessizce ilerleyebilirsiniz. Çünkü sadece bu ilk bölüme mahsus olarak puan verilmiyor.

Sol taraftan devam edip üst platforma çıkın. Kapıya doğru ilerleyin. Görevli yanımıza gelecek. Kolayca icabına bakacağız. Sol taraftaki kapıdan hediye dükkânına girin. Camdan dışarıya baktığınızda iki kişinin konuşmaya daldığını göreceksiniz. Dikkatlerini dağıtmamız gerekli. Sağ taraftaki açık pencereden dışarıya bozuk parayı atın ve ikisinin de ilgisini o yöne çekin. Böylece kapıdan çıkıp ilerlediğinizde sizi görmeyecekler. Dümdüz ilerleyip tiyatroya girin.

Holün sonunda işkence yapmakla meşgul bir korumaya rastlayacaksınız. Hiç onlarla ilgilenmeyip sağ taraftaki bölümden üst balkona çıkabilirsiniz. Fakat görevliyi öldürmek isterseniz arkasından sinsice yaklaşıp boğabilirsiniz. Balkona ulaşınca karşı tarafa atlayın ve köşedeki pompalı tüfeği alın. Kapının kilidini açıp içerideki iki kişiyi de öldürün. Cesetleri sürükleyerek sol ve karşı tarafta bulunan kutulara saklayın. Hemen akabinde dolaba gizlenin. Dolaba saklandığınızda bilim adamı içeriye girecek. Onu da fiber kablonuzla haklayın. Elbisesini ve yerdeki kartı alıp odadan çıkın.

Kartınızı kullanıp kapıdan çıkın ve düz devam edin. Soldaki ilk odaya girin. Kutunun üstündeki silahı alın. Yerdeki tepsiyi alınca silahınızı tepsiye saklayın. Devam edebilmeniz için üzerinizde silah olmamalı. Koridordan ilerleyin ve görevlinin üzerinizi aramasına izin verin. İçeri girince tepsiyi yere bırakın ve silahınızı geri alın. Asansör boşluğundan atlayın ve aşağıdaki düşmanı öldürmek için fiber kablonuzu kullanın. Tekrar aşağı inin ve duvardaki elektrik kontağını bozun. Böylece içeri girdiğinizde kimse sizi göremeyecek. Eğilin ve sol duvara yapışıp dümdüz ilerleyin. Sonunda tuvalete gireceksiniz. Burada silahınızı çıkarın ve adamın arkasından yaklaşıp kendinize koruma alın. Devam ettiğinizde kimse size ateş etmeyecek. Masada oturan üç adamı da vurun. Bir tane de arka taraftan gelecek onu da hakladıktan sonra tutmakta olduğunuz adamı bayıltın ve merdivenden çıkın.

Dürbünlü tüfeği alın ve dışarıdaki üç hedefi bulup öldürün. Hemen yan taraftaki bölümden balkona çıkın. Duvara yaslanıp, borudan aşağı inin ve sol taraftaki kapıdan ofise gidin. İçeri girince yerdeki zehir şırıngasını alın ve yukarı çıkın. Sekreter ve adamın konuşması bitene kadar bekleyin. Adamı camdan aşağı itin. Sekreter ortada yokken odaya girip kolasına zehir koyun. Dışarıda durup ölmesini bekleyin. Ardından hedefimizin içinde bulunduğu odaya girin. Mini ara videodan sonra adamın arkasına geçip ona da zehir verin ve pencereden dışarı çıkın. Sol tarafta bombayı ve patlatıcı kumandayı alıp devam edin. Pencereden girin. Bombayı köşedeki düzeneğe yerleştirin ve biraz uzaklaşıp patlatın. Aşağı inince eflatun kıyafetli adamı öldürüp köşedeki kapıdan çıkın ve alıştırma bölümünü tamamlayın.

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×