Horizon: Forbidden West ile gerçek mekanları kıyasladılar

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 31.05.2021 - 17:32
Horizon: Forbidden West ile bu sefer Amerika'nın batı kıyısına gidiyoruz. Peki oyundaki mekanlar gerçekte nasıl gözüküyor?

Horizon: Forbidden West geçtiğimiz hafta düzenlenen State of Play etkinliğinde tekrar karşımıza çıktı. Uzun bir oynanış videosu ile hem grafiklerin ne kadar güzel olduğunu gördük hem de oynanış dinamikleri açısından kafamızdaki birçok soru işareti giderildi. Özellikle yüksek noktalara tırmanma ve su altı dinamikleri ile birlikte oynanışa yeni elementler eklendiğini de öğrenmiş olduk. Peki atmosfer anlamında oldukça iddialı gözüken Horizon: Forbidden West oyununun geçtiği bölgeler gerçekte nasıl gözüküyor ve haritanın neresinde yer alıyor?

Horizon: Forbidden West ile gerçek mekanları kıyasladılar

Öncelikle oyundaki bir mekan direkt olarak gerçek hayattaki hali ile kıyaslanmış. Eğer daha önce San Francisco'da geçen Watch Dogs 2 ya da Driver gibi oyunları oynadıysanız bu yolun ne kadar ikonik bir alan olduğunu biliyorsunuzdur. Oyunda ise dünyanın geri kalanıyla birlikte buranın da doğaya nasıl yenik düştüğü net bir şekilde resmedilmiş. Lombard Street isimli bu yolun oyunda nasıl gözüktüğüne aşağıdan göz atabilirsiniz.

Horizon: Forbidden West ile gerçek mekanları kıyasladılar

Bu kıyaslama dışında Horizon: Forbidden West sunumu başlamadan önce Playstation ekibi oyundaki ambiyansı ve farklı lokasyonları gösteren uzun bir bekleme ekranı paylaşmıştı. Bu ekranda dönen manzara resimlerinden yola çıkan oyunun hayranları Horizon: Forbidden West'in gerçekte hangi bölgelerde geçeceğini tespit etmişler. Oyunun şimdilik bilinen bölgelerinin isimleri ve günümüz haritasında hangi bölgelere denk geldiğine ise aşağıdan göz atabilirsiniz.

Horizon: Forbidden West ile gerçek mekanları kıyasladılar

  • Sheerside Mountains
  • Salt Bite
  • Dry Yearn
  • High Turning
  • Scalding Spear
  • Barren Light
  • Valley of the Fallen
  • The RainTrace
  • Tide’s Reach
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 2.10.2022 18:18
Kalan Karakter : 300 Gönder
Horizon: Forbidden West ile gerçek mekanları kıyasladılar

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×