1/2

Hot Shots Golf Fore!

Yağız Hoş
Yağız Hoş 3.06.2010 - 12:31
Golf herkese göre değildir. Hatta bu arkadaşlara göre hiç değil!
Platformlar PlayStation 2
Hot Shots Golf Fore!
Merlin Puanı 78
Artılar Eğlenceli oynanış ve hoş grafikler.
Eksiler Önceki oyuna göre fazla bir yenilik yok.

Golf; İskoçya’ da doğan ABD, İngiltere ve Avrupa’nın birçok gelişmiş ülkesinde yoğun şekilde oynanan bir spor. Tenis gibi, ortada büyük paraların döndüğü turnuvalara sahip, amatörce oynaması bile lükse kaçan bir spor. Ülkemizde’de lüks olmasına bağlı olarak sosyete sporu olarak sayılıyor bildiğiniz gibi.

Sıcak kanlı vuruşlar?

Oyunun yapımcısı Clap Hanz. PlayStation konsolları için yaptıkları Hot Shots Golf serisi dışında oyunları bulunmuyor; zaten grubun ismi de, bu oyun için kurulduklarını belli ediyor. Hot Shots Golf Fore’un (kısaca fore) önceki HSG oyunlarına bakarsak getirdiği en önemli yenilik online oyun modu. Teke tek veya turnuvada birçok oyuncuyla, online olarak multiplayer kapışabiliyorsunuz. Tabii geniş bant internetiniz ve network adaptörünüz olması şartıyla. Oyunda toplam onbeş tane 9 ve 18 delikli saha bulunuyor. Bunların on tanesi yeni çizilmiş golf sahaları. Oyuna ilk başladığınızda bunlardan sadece 5 tanesini görebileceksiniz, diğerleri başarı geldikçe açılıyor. Oyunda Asyalı’sından tutunda, robotuna kadar birçok ırktan! dördü açılmış, yirmi dört tane oyuncu bulunuyor.

Offline olarak oynanan oyunlar single-play ve multi-player diye iki ana bölüme ayrılıyor. Single-play’da; tournament, versus, mini games ve training modları bulunuyor. Tournament bu modlardan en zevkli olanı. Amaç, seçtiğiniz sahada minimum sayıda vuruşla, topu deliğe sokmak ve yirmi dokuz golfçu arasında en iyi puanı elde etmek. Sıralamada başarı elde ederseniz sınıf atlıyorsunuz, ayrıca oyun sonunda birincilik elde edersiniz yeni saha ve oyuncu açma hakkı kazanıyorsunuz. Bu arada oyunda amatörlükten, profesyonelliğe geçiş gerçekteki sürecini aratmamış. Profesyonellik yolunda ilerlerken; topa yön vermeyi, rüzgarın şiddetine ve yönüne göre atış yapmayı, deliğin uzaklığına ve yerin durumuna göre ne tür sopanın kullanılacağını her bölümde daha iyi öğreniyorsunuz, yani kısaca profesyonelleşiyorsunuz. Shop’ta da kazandığınız puanlarla yeni sopalar, toplar, hatta ve hatta golf klüpleri satın alabiliyorsunuz.

Versus modunda ise ülkelerin en iyi oyuncuları ile 8 delikli sahalarda kapışıyorsunuz. Bu arada bu oyuncuların Tiger Woods’daki ünlü oyuncular olmadığını da söyleyeyim. Bunlar Clap Hanz’in hayal ürünleri olan koca kafalı sporcular. Mini Games‘de oynamaya değer bir tek mini golf modu buluyor. Burada önemli olan topun direkt deliğe girmesi değil artistik hareketler yaparak girebilmesi; mesela topu etrafta bulunan heykelciklere çarptırıp delik etrafından spin attırarak sokabilmek size yüklü bir puan kazandırabilir. Multi-player’da ise bu anlattığım modların çoklu oyuncu destekli halleri bulunuyor.

Hot Shots Golf’ü anlatan kelime: Eğlence. Bu eğlenceyi Fore’ da da bulabilmek mümkün. Koca kafalı sporcular, sevimli grafikler, bildik golf sporunu yine eğlenceli bir hale getirmiş, fakat üçüncü oyunla karşılaştırdığımızda pek bir fark bulamıyoruz. Oyunun ara yüzü aynı, mini games dışında oyuna yeni bir oyun modu da eklenmemiş, yani Fore bir bakıma genişletme paketi gibi.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×