Hot Wheels: Stunt Track Challenge

Aykut Göker 3.06.2010 - 12:31
Lastikler soğumadan yarışa devam...
Platformlar PC
Hot Wheels: Stunt Track Challenge
  • Yapımcı - Yayıncı Climax - THQ Nordic
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Yarış
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 78
Artılar Eğlenceli oynanış. 29 adet seçilebilecek otomobil.
Eksiler Sınırlı sayıda mekan. Garaj bölümü çok yetersiz.

Bir hız tutkunu olmasam da monitör ekranında yarışmak ilgimi çeker. Nasıl çekmesin ki? İlerleyen teknolojiyle beraber oyunlar, gerek görsel gerek işitsel anlamda insana heyecan veriyor. Sanırım içimdeki trafik canavarını bu oyunlarla bastırıyorum.

Şimdi benimle beraber hayal kurmanızı istiyorum. Öncelikle 29 tane birbirinden ilgi çekici otomobil düşünün. Buna ek olarak bu araçları kullanacağımız 6 farklı mekanda 12 ayrı yarış pisti hayal edin. Ayrıca tamamen bunlardan bağımsız olarak oynayacağınız 12 tane mini oyun. Bu kurduğunuz hayalin adı da Hot Wheels: Stunt Track Challenge olsun!

Yazıya bu oyun kadar hızlı girmek isterdim fakat çok çalışmam lazım çok

Kurulum aşamasında Hot Wheels’in nasıl olduğu konusundaki tek fikrim, karşımda 1-2 saat sonra rafa kalkacak bir oyunun yükleme ekranı olduğuydu. Buna karşın ilk yarıştan itibaren öyle eğlenceli ve hızlı bir oyunla karşılaştım ki bana Wipeout’u hatırlattı. Oyunda akrobatik hareketlerle birbirinden ilginç yollarda, her biri tamamen hız için yaratılmış, çılgın otomobiller bulunuyordu. Aynı tanımlamayı Hot Wheels içinde yapabiliriz.

Menüde “Garage” ekranının dikkatinizi çektiğini tahmin edebiliyorum. Burada otomobilinizin rengini, tekerleklerini veya lastiklerini değiştirebilirsiniz. Bir diğer dikkatimizi çeken hususta, Hot Wheels’de hareketin başlama noktası olan Game Show! Tıkladınızmı kolay kolay bırakamayacağınız bir bölüm. Oyunda diğer pistleri ve otomobilleri açmak istiyorsanız Game Show’da yarış kazanmalısınız. Öncelikle biraz pistlerden bahsedelim. Epey süre oynadığım Hot Wheels’de çok uzun bir yolla karşılaşmadım. Genellikle sağ veya sola eğimli ve hatta 360 derece tur atmamızı sağlayan pistler kullanılmış. İçlerine de hızımızı ikiye katlayan özel hızlandırıcı zeminler ve turbolar eklenmiş. Bütün bunlara ek olarak birde oyunda rampalar var! Hal böyle olunca araçlarda yerinde durmuyor.

Sürat Felakettir!

Oyunda kullanılan otomobillere gelince, Hot Wheels’te araçları 5’e ayırmışlar: Sport, Muscle, Heavy, Gold ve Challenge. Sport’ta bulunan araçlar çabuk hızlanabiliyorlar. Heavy’dekiler ise isminden anlaşıldığı gibi ağırlar fakat yüksek hızlara çıkabiliyorlar. Muscle ve Challenge’a gelince her türden araçlarla karşılaşıyoruz. Gold ise oyunda epey ilerdiniz mi kaşınıza gelecektir çünkü ben daha o kadar ilerleyemedim. Ayrıca incelediğimiz PC versiyonunda konsollara nazaran bir adet fazla araç var.

Hot Wheels’in grafikleri başarılı. Kendinizi öyle bir kaptırıyorsunuz ki çevredeki mekanlar su gibi akıp geçiyor. Renkler ortamla çok uyumlu. Sesler ise gayet güzel yapılmış. Yaptığınız akrobatik hareketler seyircilerin epey ilgisini çekiyor olmalı ki çoşuyorlar. Buna ek olarak birde geveze sunucu var.

Kötü yönlerine gelince akla ilk gelen oyunda bulunan “Garage” kısmı oluyor. Madem böyle bir garage kısmı kullanılmış, burada otomobile uygulanabilecek daha çok modifiye olmalıydı. Böyle bir oyunda hasar beklemesem de araçların teknik anlamda sorunlar yaşaması ve yolda bulunan teknik ekipmanları toplayarak yenilenmesi iyi fikir olurdu. Ayrıca oyun benzerlerine göre bir yenilik getirmiyor. Sadece aralarda oynanabilecek mini oyunlar var. Mini diyorum çünkü bu bölümler size GTA-1 ve 2’yi hatırlatacak bir kamera açısıyla oynanıyor. Bir diğer önemli hususta oyun ne kadar süre oynanabilir. Tamam oyun eğlenceli fakat NFS’nin piyasaya çıkmış olması, işi sadece keyifli vakit geçirtmek olan Hot Wheels gibi oyunların kullanımını hiç kuşkusuz etkileyecektir.

Hız hissini ender verenler oyunlardan biri Hot Wheels

Hot Wheels insanı bir süre alıp götürüyor. Kendinize geldiğiniz de saatlerdir yarıştığınızı fark ediyorsunuz. Oyuncuların NFS-Undergound 2 ile yakından ilgilendiği şu günlerde alternatif olabilecek eğlencelik bir oyun. Bu oyunu edinecekseniz keyifli saatler sizi bekliyor.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 15.04.2024 08:48
Kalan Karakter: 300 Gönder
Hot Wheels: Stunt Track Challenge
İlginizi Çekebilir