HP, HyperX satın alma işlemlerini tamamladı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 1.06.2021 - 11:17
Geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan HP, HyperX satın alma isteği ile ilgili açıklamaların ardından satın alma işleminin tamamlandığı da duyuruldu.

Bilgisayar ve donanımları konusunda en deneyimli firmalardan biri olan HP, HyperX satın alma işlemlerinin tamamlandığını duyurdu. Firma geçtiğimiz haftalarda yaptıkları bir açıklamada oyun ve çevre birimleri segmentinde faliyet gösteren HyperX firmasını satın almak istediklerini ve bunun için girişimlerin başladığını duyurmuştu. Bugün ise bu satın alma işleminin tamamlandığı ve HyperX'in HP bünyesine katıldığı açıklandı. Konuyla ilgili yapılan resmi açıklama ve detaylar ise şu şekilde;

HyperX, HP tarafından 425 milyon dolara satın alındı

HP Inc., bugün itibariyle Kingston Technology Company ’nin oyun birimi olan HyperX ’i satın alma işleminin tamamlandığını duyurdu. Bu satın alma ile HP'nin oyun ve çevre birimleri segmentindeki Kişisel Sistemler işinde var olan büyüme stratejisi destekleniyor.

HP, HyperX satın alma işlemlerini tamamladı

HP Inc. Kişisel Sistemler Başkanı Alex Cho yaptığı konuşmasında; "HyperX 'in başarıya ulaşmasına vesile olan çalışanlarını HP 'de resmi olarak ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. HyperX, oyuncular arasında sadık bir takipçi kitlesi oluşturdu ve bizler de HyperX markasını daha da güçlendirmeyi dört gözle bekliyoruz.” diyerek sözlerine şöyle devam etmiştir. “Bu satın alma, geleceğin teknolojik deneyimlerini yaratmak, değerli partnerliklere erişmek ve yeni büyüme kaynaklarının önünü açmak gibi yeteneklerimizi daha da ileriye taşıyacak.” 

HyperX 'in ödüllü ürün portföyü, kulaklıklar, klavyeler, mouselar, mouse padler, USB mikrofonlar ve konsol aksesuarları dahil olmak üzere çeşitli oyun çevre birimlerini kapsamaktadır. Daha önce de açıklandığı gibi, işlemin satın alma fiyatı 425 milyon dolardır. Satın almanın, kapanışı takip eden ilk tam yılında GAAP dışı bir temelde HP 'ye eklenmesi bekleniyor. 

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 2.08.2021 14:11
Kalan Karakter : 300 Gönder
HP, HyperX satın alma işlemlerini tamamladı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×